راه اندازی شبکه ترسیم کروکی الکترونیکی

دوشنبه 28 مهر 99 ساعت 12:50
راه اندازی شبکه ترسیم کروکی الکترونیکی

رئیس پلیس راهور ناجا با ذکر اینکه مطابق تدابیر فرمانده نیروی انتظامی موضوع "تحول سیستمی" در حوزه های بهره مندی از نوآوری در سامانه ها و تجهیزات را دنبال و اجرایی کرده ایم، خدمات این پلیس با بهره گیری از فرآیند هوشمندسازی را تشریح کرد.

سردار سید کمال هادیانفر در آیین افتتاح پروژه های هوشمندسازی پلیس با اشاره به افتتاح پروژه های هوشمندسازی پلیس گفت: همه جوامع به ویژه کشورهای توسعه یافته نیازمند تحول و هوشمندسازی  در حوزه هایی چون دولت هوشمند، آموزش و کسب و کار هوشمند، شهروند هوشمند، امنیت هوشمند و ... هستند.

وی با ذکر اینکه گامی که امروز نیروی انتظامی برداشته، بخشی از آن "زیست بوم کلان" در حوزه هوشمند سازی است، اظهارکرد: نیروی انتظامی در هوشمندسازی و بهره مندی از فناوری های نوین پیشگام است و در این حوزه پلیس راهنمایی و رانندگی در حوزه هایی چون مدیریت، ارائه خدمات ، شماره گذاری، اجرائیات، ترخیص، مدیریت یکپارچه تصادفات و ... مبتنی بر فناوری های روز دنیا گام های مطلوبی برداشته است.

هادیانفر با اشاره به ارائه خدمات پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در بسترهای اینترنتی در راستای تحقق هوشمندسازی پلیس یادآور شد: در ارائه خدمات از قاعده پیش بینی پذیری و کاهش هزینه های مردم و سازمان( ناجا ) بهره مند می شویم.

وی ادامه داد: اصلاح روش ها و فرآیندها در این پلیس در تداوم گام هایی است که در راستای هوشمندسازی برداشته ایم. ما در پلیس راهور مطابق تدابیر فرمانده نیروی انتظامی موضوع" تحول سیستمی" در حوزه های نوآوری در سامانه ها و تجهیزات را دنبال و اجرایی کرده ایم و این گام ها از سال اخیر برداشته شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا ادامه داد: ایجاد ارتباط پیامکی با ۳۶ میلیون راننده توسط این پلیس جاری و ساری شده است. ارتباط دو سویه با مردم ( رانندگان ) ایجاد کردیم برای اینکه این جامعه هدف از موضوعات مربوطه مطلع شوند همچنین با راه اندازی سامانه رفع توقیف و سیستماتیک کردن این فرآیند،  با کاهش ۵۰۰۰ مراجعه کننده در روز رو به رو شده ایم.

هادیانفر با اشاره به ارائه خدمات نقل و انتقال خودرو در بستر اینترنتی ( نوبت دهی اینترنتی) خاطرنشان کرد: با توسعه دست افزار سپهر، ۸۰ درصد از جرایم با این دست افزارها ثبت و اعمال می شود و فرآیند " کاغذی " در حال منسوخ شدن است.

وی اضافه کرد: استفاده از دست افزارهای سپهر به افسران راهنمایی و رانندگی این امکان را می دهد که در زمان اعمال قانون کلیه اطلاعات مربوط به راننده و خودرو را داشته باشند.

هادیانفر اضافه کرد: به زودی با شبکه یکپارچه " ترسیم کروکی الکترونیکی" ، با همکاری بیمه شاهد این خواهیم بود که بیش از۲۰۰۰ میلیارد تومان خسارات مربوط به کروکی های تقلبی به صفر کاهش یابد.

وی همچنین با ارائه توضیحاتی در خصوص تلاش برای راه اندازی آموزشگاه های رانندگی به طور مجازی تاکید کرد و گفت: با فرآیندهای هوشمندسازی به دنبال تسریع و تسهیل خدمات دهی به مردم هستیم. پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا سالانه ۳۵ میلیون و ۵۰۰ هزار خدمت به جامعه هدف ارائه می کند یعنی سهم ۵۱ درصدی از کل خدمات دهی ناجا بر عهده این پلیس است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با ذکر اینکه ۸۵ میلیون نفر از جمعیت کشور( راننده ، سرنشین، عابر) به نوعی همه کاربر ترافیکی هستند و از خدمات ما بهره می برند، یادآوری کرد: سالانه ۷ میلیون و ۴۰۰ هزار خدمت در حوزه شماره گذاری خودرو ارائه می دهیم و با راه اندازی نوبت دهی اینترنتی درشماره گذاری و فرآیند نقل و انتقال خودرو شاهد رضایت مندی مردم هستیم.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، هادیانفر با ذکر اینکه سامانه های هوشمند این پلیس در بستر اپلیکیشن " پلیس همراه من" و سایت "پلیس راهور" بارگذاری شده است،تاکید کرد: مردم با مراجعه به این سامانه ها می توانند به سهولت از خدمات راهنمایی و رانندگی ناجا بهره مند شوند.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar