شرایط شیشه دودی مجاز برای خودرو

سه شنبه 15 بهمن 98 ساعت 10:21
شرایط شیشه دودی مجاز برای خودرو

سرهنگ محمد رازقی رئیس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور پایتخت در مورد میزان اعمال قانون و جریمه شیشه دودی خودروها، اظهارکرد: یکی از فاکتورهای مهم برای رانندگی این است که راننده دید مناسبی داشته و توسط دیگران هم به خوبی دیده شود.

رئیس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور پایتخت تصریح کرد: در حال حاضرمانعی به نام شیشه دودی در بعضی خودروها به چشم می‌خورد که هرچند در روز تأثیر زیادی ندارد اما هنگام تاریکی هوا و بارش برف و باران مانع دید کافی برای راننده شده و بسیاری از تصادفات هم به خاطر کم بودن دید راننده به واسطه شیشه دودی حادث می‌شود.

شرایط شیشه دودی مجاز

وی شرایط شیشه دودی مجاز را این گونه دانست که باید از فاصله ۳ متری داخل خودرو، راننده و سرنشینان به وضوح دیده شود.سرهنگ رازقی بیان کرد: اگر افسر پلیس نتواند از فاصله ۳ متری داخل خودرو را مشاهده کرده و سرنشینان را تشخیص دهد برچسب شیشه دودی یا حتی شیشه فابریک غیرمجاز تلقی می‌شود.

جریمه برچسب شیشه دودی غیر مجاز

رئیس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور پایتخت با تأکید بر این مطلب که فرقی مابین شیشه‌ای که با برچسب دودی شده و شیشه فابریک خودروهای خارجی در این زمینه وجود ندارد، تصریح کرد: ملاک برای پلیس فقط تشخیص داخل خودرو و سرنشینان است آن هم از فاصله ۳ متری که اگر این مسئله محقق نشود برابر کد ۲۱۱۴ راننده خودرو اعمال قانون شده و ۵۰ هزار تومان جریمه می‌شود؛ این مقدار جریمه برای پایتخت و کلانشهرهاست و در شهرهای کوچک جریمه این مورد ۳۰ هزار تومان لحاظ می‌شود.

وی یادآوری کرد: اگر شیشه دودی درصدش بالا بوده به صورتی که از فاصله نزدیک هم داخل خودرو قابل رویت نباشد باید در محل نسبت به رفع اثر اقدام شده و برچسب کنده شود تا اجازه عبور داده شود.

گسترش نیوز

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar