ماموران پلیس راه به سیستم‌های هوشمند تجهیز می‌شوند

پنجشنبه 24 مرداد 98 ساعت 15:26
ماموران پلیس راه به سیستم‌های هوشمند تجهیز می‌شوند

رئیس پلیس راه کشور گفت: در صورت بازگشایی مرز خسروی، نگرانی بابت زیرساخت‌های جاده‌ای استان کرمانشاه جهت رفت و آمد زوار اربعین نداریم.

سردار سید تیمور حسینی در جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های استان کرمانشاه که امروز(24 مرداد) با حضور معاون عمرانی وزارت کشور برگزارشد، با ذکر اینکه متاسفانه در بحث رویکردهای مدیریتی در کشور دچار یک ایراد جدی هستیم، اظهارکرد: تفکر مدیریتی غالب ما معطوف به مقابله است، یعنی هنگامی که حادثه‌ای رخ می‌دهد، آن زمان بدنبال چاره اندیشی و چرایی وقوع حادثه هستیم، درحالیکه در دنیا نگاه مدیریتی معطوف به پیشگیری بوده که هزینه آن هم کمتر است.

وی با تاکید براینکه باید این رویکرد را تغییر دهیم، اضافه کرد: در بحث حوادث ترافیکی اگرچه گفته می‌شود انسان عامل اصلی وقوع اینگونه از حوادث است، ولی نقش راه‌ها را نمی‌توانیم انکار کنیم و با رویکرد پیشگیرانه و بعضی از اقدامات در حوزه‌های زیرساختی، تلفات جاده‌ای ما کم خواهد شد.

رئیس پلیس راه کشور اضافه کرد: در وضعیت کنونی نیازمند این هستیم که نگاه، روش و فرآیند اقدامات خود در حوزه کاهش حوادث ترافیکی را  تغییر دهیم، چون که دیگر از دوره‌ای که اقدامات سلبی و نیروی انسانی بخواهد نتیجه دهد گذشته‌ایم و باید به سمت استفاده از تکنونولوژی و فناوری برویم.

وی اضافه کرد: در این راستا پلیس راه کشور بتازگی تجهیزات مدرنی خریداری کرده و بزودی آن‌ها را در اختیار افسران جاده‌ای خود قرار خواهیم. با استفاده از این تجهیزات نیروهای پلیس راه می‌توانند به صورت برخط و آنلاین از کلیه سوابق و اطلاعات راننده و خودرو باخبر شوند.

حسینی در ادامه با مطلوب خواندن زیرساخت‌های جاده‌های اصلی کرمانشاه، عنوان کرد: باتوجه به این مسئله از عوامل پلیس راه استان می‌خواهیم بحث نظارت بر جاده‌های اصلی را به سیستم‌های کنترلی سپرده و به سمت تمرکز بر جاده‌های فرعی پیش بروند، چون که آمار تصادفات در این جاده‌ها بالا است و زیرساخت‌های آن هم نیاز به اصلاح دارند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به دغدغه مسئولان مرزهای غربی کشور در مورد رفت و آمد تریلی‌های حامل سوخت و آسیب‌هایی که به زیرساخت‌های جاده‌ای این استان‌ها وارد می‌کنند اشاره کرد و گفت: علاوه بر آسیبی که تریلی‌های حامل سوخت به زیرساخت‌های جاده‌ای وارد می‌کنند، خطرات جدی هم برای واحدهای مسکونی طول مسیر خود دارند، بنابراین باید تدبیری برای آنها اندیشیده شود.

رئیس پلیس راه کشور در ادامه با ذکر اینکه پلیس راه در مناطق کوهستانی کشور به خودروهای مناسب این جاده‌ها نیاز دارد، گفت: بزودی تعدادی خودرو مناسب مناطق کوهستانی خریداری خواهیم کرد و در اختیار پاسگاه‌های این مناطق قرار خواهیم داد.

وی در بخش پایانی سخنانش به برنامه ریزی‌هایی که از هم اکنون در کشور برای رویداد بزرگ اربعین انجام می‌گیرد اشاره کرد و گفت: در این رابطه راه‌های مواصلاتی کرمانشاه بسیار قوی‌تر از ایلام و مهران است، لذا با بازگشایی مرز خسروی نگرانی بابت زیرساخت‌های جاده‌ای کرمانشاه نداریم، ولی امکانات مرز خسروی ضعیف است.

 حسینی یادآورشد: درصورتی که مرز خسروی باز شود، پیشنهاد می‌کنیم برای سال اول تنها خودورهای سواری به سمت این مرز بیایند و اتوبوس‌ها همچنان به مرز مهران بروند.

وی یادآورشد: در بحث کنترل نامحسوس، نصب دوربین‌ها و ایمن سازی جاده‌ها هم باید اقدامات پیشگیرانه مناسبی انجام گیرد.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar