راهکارهای ۴ گانه برای ساماندهی بازار خودرو

دوشنبه 13 خرداد 98 ساعت 15:53
راهکارهای 4 گانه برای ساماندهی بازار خودرو

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس راهکارهای ۴گانه برای ساماندهی بازار خودرو را تشریح کرد.

سیدجواد حسینی کیا عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به راهکارهای لازم برای ساماندهی بازار خودرو، گفت: اعمال سیاست‌های مالیاتی می‌تواند تا اندازه‌ای آرامش را به بازار خودرو بازگرداند در واقع باید از افرادی که سالانه بیش از یک بار در معاملات خودرو حضور دارند مالیات اخذ شود چون که ناگفته پیدا است هدف اصلی آنها از خرید و فروش خودرو، تجارت است.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی افزود: باید با طراحی مکانیزم افرادی که دارای چندین خودرو هستند شناسایی و از آنها مالیات دریافت کرد چون که صاحبان خودرو به ازای این کالا از یارانه پنهان بنزین استفاده می‌کنند این در حالی است که افراد مستضعف جامعه به دلیل نداشتن خودرو نمی‌توانند از این یارانه استفاده کنند.

باید نظام جامعی برای شناسایی افراد دارای گردش مالی بسیار راه‌اندازی شود، در صورت اجرایی شدن این سیاست دست سوداگران از بازار کوتاه می‌شود

بررسی تراکنش‌های بانکی از فعالیت دلالان در بازار خودرو جلوگیری می‌کند

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس بررسی تراکنش‌های بانکی را یکی از راهکارهای لازم برای پیشگیری از فعالیت دلالان در بازار خودرو دانست و تصریح کرد: باید نظام جامعی برای شناسایی افراد دارای گردش مالی بسیار راه‌اندازی شود. در صورت اجرایی شدن این سیاست دست سوداگران از بازار کوتاه می‌شود.

اراده‌ای برای بومی‌سازی تولید قطعات موردنیاز خودرو وجود ندارد

وی با ذکر اینکه اراده‌ای برای بومی سازی تولید قطعات موردنیاز تولید خودرو وجود ندارد، اظهار کرد: پرداخت ارز ارزان قیمت به قطعه سازان می‌تواند خیلی از موانع پیش روی صنعت خودروسازی را برطرف کند در واقع به جای استفاه از قطعات وارداتی باید به توان داخلی تکیه شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآوری کرد: در صورتی که سیستم بانکی از پرداخت تسهیلات به خودروسازان خودداری کند مشکلات این صنعت افزایش پیدا می‌کند، در صورت نیاز کمیسیون صنایع و معادن می‌تواند الزامات لازم را برای تأمین تسهیلات در نظر گیرد.

تأمین قطعات موردنیاز صنعت خودروسازی با ارز خارجی

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: می‌توان برای تأمین قطعات موردنیاز صنعت خودروسازی از ارز خارجی استفاده کرد در این سیستم باید خودرو با منشأ ارز خارجی وارد و در ازای آن در ایران به واردکنندگان ریال پرداخت کرد با تحقق این عمل حجم تولید خودروسازان افزایش پیدا می‌کند و قیمت‌ها در بازار کاهشی می‌شود.

خانه ملت

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar