تیراژ سواری‌ها بالا می‌رود اما کیفیت آن‌ها نه!

پنج شنبه 4 دی 99 ساعت 12:04
تیراژ سواری‌ها بالا می‌رود اما کیفیت آن‌ها نه!

علیرغم اینکه علاوه‌بر افزایش تولید خودرو، به بحث کیفیت و ارتقا آن هم توصیه شده است اما دیده می‌شود که بنابر اظهار خودروسازان به‌ویژه در بازدید اخیر وزیر صمت از هر دو خودروساز اصلی، تیراژ تولید خودروها افزایشی پیش می‌رود اما گویا کیفیت درجا زده است. طبق ارزیابی آبان ماه، پژو ۲۰۰۸ تنها خودرویی است که توانسته هر پنج ستاره کیفی را کسب کند و این در حالی است که تنها چهار خودرو موفق به اخذ چهار ستاره شده‌اند. البته از طرف دیگر خودروی سواری تک ‌ستاره‌ نداشته‌ایم و فقط دو خودرو، دو ستاره‌ای شده‌اند.

در گزارش ارزیابی کیفی خودروهای سواری تولیدی آبان ماه شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI)، نشان می‌دهد که پژو ۲۰۰۸  در سطح قیمتی ۲ تنها خودرو دارای بالاترین کیفیت در این ارزیابی‌ها معرفی شده و توانسته هر پنج ستاره کیفی را از آن خود کند.

گزارش کیفی خودروهای سواری تولیدی آبان‌ ماه امسال، تنها یک خودرو پنج ستاره را در خود جای داده اما از طرف دیگر خودروی تک ستاره کیفی هم در آن دیده نمی‌شود.

در این گزارش برای خودروهای سواری تولیدی در آبان ماه، در سطح قیمتی یک، تنها به خودروی تیگو ۷ اشاره شده که توانسته سه ستاره از پنج ستاره کیفی را به خود اختصاص دهد. 

در سطح قیمتی دو، پژو ۲۰۰۸ تولیدی شرکت ایران ‌خودرو پیکاپ توانسته نمره کامل کند. پس از آن هایما S7 اتوماتیک و  SWM G01F در رده‌ خودروهای چهار ستاره کیفی قرار گرفته‌اند.

در همین سطح قیمتی، خودروهای جک S5، جک S3، تیگو ۵ و SWM G01 ستاره کیفی را کسب کرده‌ و MVM X33 S هم دو ستاره از پنج ستاره کیفی را دریافت کرده است.

در گروه قیمتی چهار در بین خودروهای سواری تولید شده در آبان‌ماه امسال، پژو ۲۰۷ و دناپلاس موفق به کسب چهار ستاره کیفی در این ارزیابی شده‌اند. 

همچنین محصولات پژو ۲۰۶ صندوقدار و مدل بدون صندوق آن، دنا، رانا، سورن (ایران‌خودرو تبریز)، پژو پارس اتوماتیک (تولید ایران‌خودرو کرمانشاه)،   پژو پارس (ایران‌خودرو کرمانشاه، فارس، تهران، خراسان، مازندران و صنایع خودروسازی فردا) و سمند تبریز توانسته‌اند سه ستاره از پنج ستاره کیفی را در سطح قیمتی چهارم به خود اختصاص دهند.

در این گروه، پژو ۴۰۵ خراسان نیز در رده دو ستاره کیفی قرار گرفته است.

در خودروهای سواری در سطح قیمتی پنج هم محصولات کوییک (سایپا) و کوییک R (پارس‌خودرو)، تیبا ۲ و تیبا ۲ پلاس (سایپا)، تیبا و ساینا کاشان (سایپا-سیتروئن) موفق به کسب سه ستاره کیفی شده‌اند.

در مدل ارزیابی کیفی خودروهای داخلی، این محصولات بسته به کیفیت خود یک تا پنج ستاره دریافت می‌کنند. یک ستاره پایین‌ترین و پنج ستاره بالاترین سطح کیفی را نشان می‌دهد.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "تیراژ سواری‌ها بالا می‌رود اما کیفیت آن‌ها نه!"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
رضا مرادی
مهمان

خداوکیلی معیارشون چیه؟
تیبا و کوییک و ساینا ۳ ستاره
پژو ۴۰۵ ۲ ستاره