رسیدگی سازمان بازرسی به ماجرای هک شدن سایت وزارت صنعت

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:36
رسیدگی سازمان بازرسی به ماجرای هک شدن سایت وزارت صنعت

رییس سازمان بازرسی کشور از ورود این سازمان به بازار سکه، ارز، مسکن و خودرو خبر داد و گفت: ان شاءالله مردم به زودی نتیجه ورود سازمان بازرسی به این بازارها را احساس می‌کنند.

ناصر سراج در حاشیه امضای تفاهم‌نامه با رییس سازمان مبارزه با فساد جمهوری آذربایجان بیان کرد: ما ابتدای هر سال برنامه‌های کل سال را برنامه ریزی و ابلاغ می‌کنیم. سه نوع برنامه ریزی مستمر، فوق‌العاده و موردی داریم. برنامه ریزی مستمر آغاز هر سال ابلاغ می‌شود و برنامه ریزی فوق العاده نیز بر اساس درخواست مسئولان عالی کشور انجام می‌شود.

وی با بیان این که امسال بر اساس فرامین مقام معظم رهبری در چهار بازار سکه، خودرو، مسکن و ارز وارد شدیم و اقدامات اساسی انجام دادیم، گفت: ان‌شاءالله مردم نتیجه آن را به زودی احساس می‌کنند. بیش از ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار ثبت نام سکه داشتیم که متاسفانه ۵۰ نفر ۵ درصد از این ثبت نام‌ها را در اختیار دارند.

سراج خاطرنشان کرد: این حجم انبوه خرید سکه‌ها قطعاً در بازار طلا تأثیر می‌گذارد. در بازار ارز نیز با دقت وارد شدیم و اقدامات خوبی انجام دادیم. در بخش مسکن نیز ورود کردیم و در عرض یکی دو ماه قیمت مسکن توسط دلالان بالا رفت که امیدواریم با همکاری وزارت مسکن بتوانیم در این بخش اقدامات خوبی رخ بدهد.

وی با اشاره به ورود این سازمان در بازار خودرو اظهار کرد: وضعیت بازار خودرو نیز تقریباً مانند بازار مسکن بود و پول‌های سرگردان و نقدینگی بیش از اندازه موجب شد که برخی خودروها حتی تا صد میلیون تومان گران شوند. به عنوان مثال خودرو سوزوکی در حدود ۱۰۰ میلیون تومان، خودرو ۲۰۰۸، ۷۰ الی ۸۰ میلیون تومان و خودرو استپ وی حدود ۳۰ میلیون تومان افزایش قیمت داشت.

رییس سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: در همین راستا سازمان ورود و سایت‌هایشان را بررسی کرد. امیدواریم بتوانیم ضمن کنترل قیمت‌ها شاهد کاهش قیمت هم باشیم. اعتقاد داریم این قیمت‌ها حبابی است و مصرف کنندگان واقعی نیز در این بازارها وجود ندارد و اکثراً دلال‌ها هستند که بازار را متشنج می‌کنند که امیدواریم با کمک دولت این مشکلات برطرف شود.

وی به موضوع خودروهای خارجی و گران شدن بیش از اندازه آن اشاره کرد و گفت: متاسفانه سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) هک شد و حدود ۵ هزار خودرو مدل بالا و گران قیمت وارد کشور شد که از این تعدا حدود ۴ هزار خودرو ترخیص و وارد بازار شده است و هزار خودرو همچنان در گمرک است که امیدواریم در این خصوص نیز تصمیم گیری شود.

رییس سازمان بازرسی کل کشور بیان کرد: اختلاف قیمت این خودروها به نزدیک نیم میلیارد تومان می‌رسد، مانند ولوو و بی ام و که هیچ کدام از این خودروها قیمت واقعی ندارند.

امیدواریم با همکاری سه قوه این بازار را کنترل و قیمت‌ها را به قیمت واقعی برسانیم.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar