رنو هم رفتنی شد

رنو هم رفتنی شد

مدیر اجرایی کمپانی خودروسازی رنوی فرانسه گفت، این کمپانی احتمالا به منظور تبعیت از تحریم های آمریکا فعالیت خود در ایران را متوقف خواهد کرد.

بلومبرگ نوشت: تیری بولور، مدیر اجرایی شرکت خودروسازی رنوی فرانسه در جریان یک کنفرانس ویدئویی به تحلیلگران گفت، این کمپانی احتمالا به منظور تبعیت از تحریم های آمریکا فعالیت خود در ایران را متوقف خواهد کرد.

وی افزود: «ما در پی فرصت های جدید به خصوص در آفریقا هستیم تا از طریق ایجاد رشد قوی، فرصت های از دست رفته در بازار ایران را جبران کنیم.»

از زمان لغو تحریم های ایران در ژانویه 2016، بازار این کشور به محلی برای رشد فروش محصولات کمپانی‌های غربی تبدیل شده و حجم مبادلات تجاری ایران و اروپا به بیش از 10 میلیارد دلار رسیده است. حال که آمریکا توافق هسته ای با ایران را لغو کرده و به دنبال وضع مجدد تحریم هاست، کمپانی‌های غربی یکی پس از دیگری از ایران خارج می شوند.

ماه پیش مدیران کمپانی رنو گفته بودند، قصد دارند حداقل یک حضور حداقلی را در بازار ایران مانند دور قبلی تحریم ها حفظ کنند.

کمپانی رنو سال پیش موافقتنامه ای را با سازمان گسترش و نوسازی صنعتی ایران و شرکت پرتو نگین ناصح برای افزایش 75 درصدی ظرفیت تولید خود در ایران به امضا رسانده بود. کلوتیلد دلبوس، مدیر امور مالی کمپانی رنو گفته، کمپانی هنوز تولید خودرو یا سرمایه گذاری به موجب قرارداد جدید را شروع نکرده، ولی از سال 2003 به این طرف در ایران خودرو تولید می کند.

به گفته دلبوس، در نیمه اول امسال میزان فروش محصولات رنو در ایران به علت سیاست بانک مرکزی این کشور 10 درصد کاهش یافته و به 8 درصد از سهم کل بازار ایران رسیده است. وی افزود، فروش محصولات رنو در نیمه دوم امسال تقریبا به صفر خواهد رسید.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar