زمان بازنشستگی پراید اعلام شد

بروزرسانی در: سه شنبه 30 مهر 98 ساعت 12:14
زمان بازنشستگی پراید اعلام شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت زمان بازنشستگی پراید را اعلام کرد. رحمانی در خصوص اظهارات رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر فشل خواندن صنعت خودروسازی گفت که رئیس بانک مرکزی خودش این موضوع را مطرح کرده و خودش هم باید پاسخگو باشد.

رضا رحمانی در حاشیه مراسم انعقاد تفاهمنامه داخلی‌سازی تجهیزات صنایع پتروشیمی در مورد زمان توقف تولید خودروی پراید، اظهار کرد: سه مدل پراید داریم که انشالله از اردیبهشت و دی ماه سال آینده از رده تولید خارج خواهند شد.

وی در خصوص اظهارات رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر فشل خواندن صنعت خودروسازی، تصریح کرد: خود رئیس بانک مرکزی مسأله فشل بودن خودروسازی را مطرح کرده و خودش هم باید پاسخگو باشد.

رحمانی ادامه داد: امسال یکی از برنامه‌های محوری ما، بحث ساخت داخل است که در این رابطه، در رشته‌های گوناگون صنعتی ما یک برنامه کلان داریم تا ۱۰ میلیارد دلار واردات را به ساخت داخل تبدیل کنیم.

وی افزود: در این مسیر خوشبختانه ۶۰ میلیون یورو تفاهمنامه امضا شد که درواقع اعلام و شروع یک حرکت جدی در راستای حمایت از ساخت داخل است و دوستان ما در وزارت نفت، پتروشیمی‌ها، بخش خصوصی پتروشیمی و انجمن‌های مربوطه در این زمینه با ما همکاری کردند. این نهضت تا زمانی که به اعداد مدنظر تفاهمنامه برسیم ادامه خواهد داشت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: نخستین اثر این تفاهمنامه این است که واحدهای ما فعال می‌شوند، یعنی آذرآب که متاسفانه مشکل عمده آن زیر ظرفیت کار کردن بود. با امضای این تفاهم‌ نامه معادل ۲۰ میلیون یورو تسهیلات برای آذرآب اختصاص یافته است و ظرفیت این واحد مهم افزایش پیدا می‌کند.

وی در پایان در خصوص نقش این تفاهم ‌نامه در اشتغالزایی، اظهار کرد: این تفاهم‌نامه ابتدا باعث تثبیت اشتغال می‌شود و اگر هر یک میلیارد دلار واردات قطع و داخلی شود، ۵۰ هزار شغل ایجاد خواهد شد.

ایسنا

جزئیات جدید از جایگزین پراید

آیا تیبا و کوییک جایگزین پراید خواهند شد؟

پشت پرده افزایش تولید و فروش پراید ۲۸ میلیون تومانی

رئیس کل بانک مرکزی باید ثابت کند که خودروسازی فشل است

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "زمان بازنشستگی پراید اعلام شد"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
امیر
مهمان

دی امسال بود که پس چرا شد دی سال بعد مگه جون مردم بی ارزشه که هی به تاخیرش میندازینش