ساختن ارابه مرگ را کنار بگذارید و خودرو بسازید

بروزرسانی در: سه شنبه 11 تیر 98 ساعت 17:06
ساختن ارابه مرگ را کنار بگذارید و خودرو بسازید

وزیر بهداشت آمار بالای تلفات جاده‌ای در سطح کشور را مورد توجه قرار داد و گفت: توجه به پیشگیری از حوادث جاده‌ای ضرورتی اجتناب ناپذیر است و هم باید از بعد پیشگیری کار کرده و به مردم آموزش دهیم و خودروسازان را هم مکلف کنیم که ساختن ارابه مرگ را کنار بگذارند و خودرو بسازند.

دکتر سعید نمکی امروز ۱۱ تیرماه در مراسم افتتاح ساختمان جدید مرکز آموزشی درمانی شهید باهنر کرمان با اشاره به اینکه کرمان استان عجیب و پر از رمز و رازهای فراوان است، اظهار کرد: پس از انقلاب دستاوردهای زیادی در عرصه‌های گوناگون داشته‌ایم که نفیس‌ترین دستاوردهای ما در عرصه نظام سلامت بوده است.

وی افزود: پیش از انقلاب از هر یک‌هزار کودکی که به دنیا می‌آمد، (متوسط کشور) نزدیک به ۱۲۰ مورد به یک سالگی نمی‌رسیدند و از هر ۱۰۰ هزار زن باردار ۲۷۰ نفرشان از دست می‌رفتند.

نمکی تصریح کرد: دستاوردهای عظیمی به همت فعالان عرصه سلامت در جمهوری اسلامی خلق شد که همکاران عاشقانه و صادقانه خدمت کردند و در این بین خیران کمک زیادی کردند و بنیادهای خیریه زیادی در کشور در حوزه سلامت داریم که بی‌ریا کار می‌کنند.

وزیر بهداشت افزود: در دولت تدبیر و امید طرح تحول نظام سلامت با اولویت بخش سلامت و توسعه زیرساخت‌ها در نقاط محروم اجرا شد که از میان بسته‌های آن، کاهش پرداخت از جیب بیمار، توسعه زیرساخت‌ها، رسیدگی به بیماران صعب‌العلاج و بیماران خاص و ... از بسته‌های مهم و اثرگذار این طرح بود که در استمرار آن تلاش خواهیم کرد.

وی اظهار کرد: آنچه امروز به عنوان گام دوم طرح تحول سلامت دنبال می‌کنیم، اولویت پیشگیری بر درمان و اولویت درمان سرپایی بر درمان بستری است که تابع شمار زیادی از محاسباتی است که در گذشته و حال داشته‌ایم.

نمکی گفت: امروز دچار چالش‌های جدیدی در نظام سلامت هستیم که حوادث جاده‌ای، مرگ و میر ناشی از بیماری‌های غیرواگیر، دیابت، فشار خون، بهداشت روان، افزایش جمعیت سالمند و ... از جمله این چالش‌هاست که وزارت بهاشت به تنهایی نمی‌تواند برای آنها اقدام کند.

۹۷ هزار مرگ مرتبط با فشارخون در سال ۹۶

وی با اشاره به اینکه نیاز به مراقبت‌هایی داریم تا نیازمندی ما به تخت بیمارستان کم شود، تصریح کرد: در سال ۹۶ شمار ۳۸۰ هزار مرگ داشته‌ایم که ۳۱۳ هزار مورد به خاطر بیماری‌های غیرواگیر بوده است. در بین این آمار، ۹۷ هزار مرگ به خاطر افزایش فشار خون و ۱۶۱ هزار مرگ مستقیم و غیرمستقیم با فشارخون مرتبط بوده است.

وی با اشاره به اینکه ۴۰ درصد از بیماران مبتلا به فشارخون تا زمانی که مشکلی برایشان پیش نیاید، از بیماری خود اطلاع ندارند، اظهار کرد: در برنامه بسیج ملی کنترل فشار خون کرمان به عنوان اولین استانی است که درخشید و برنامه‌ریزی ما برای پوشش ۵۰ درصد از جمعیت هدف (۳۰ تا ۷۰ سال) بود که کرمان از این عدد عبور کرده و در آستانه پوشش بیش از ۹۰ درصدی است.

نیازمند مملکتی شاداب و جوانان امیدوار هستیم

نمکی با اشاره به اینکه پس از برنامه کنترل فشار خون، به دنبال کنترل دیابت و بهداشت روان در جامعه هستیم، گفت: کشوری با انسان‌های افسرده و دلمرده هستیم که اعتیاد، خشونت و سکته‌های قبلی و افسردگی‌ها را زیاد می‌کند و نیاز است به این مسائل بپردازیم و نیازمند مملکت شاداب و جوانان امیدوار هستیم.

وزیر بهداشت با اشاره به آمار بالای تلفات جاده‌ای در سطح کشور گفت: حوادث جاده‌ای ضرورت اجتناب ناپذیر است که هم باید از بعد پیشگیری کار کرده و به مردم آموزش دهیم و هم خودروسازان را مکلف کنیم که ساختن ارابه مرگ را کنار بگذارند و خودرو بسازند.

وی افزود: ۱۶ هزار مرگ سالانه در صحنه تصادف داریم؛ ضمن آنکه ممکن است افراد زیادی در طول نقل و انتقال و عدم رسیدن به موقع در مراکز درمانی از دست بروند. ایجاد مراکز علمی به رفع این مشکلات کمک می‌کند و باید پیش از حوادث کار کرد و آمادگی داشت و نباید منتظر نشست.

نمکی در ادامه با اشاره به سفر دو روزه خود به شهرستان‌های گوناگون استان کرمان اظهار کرد: در دو روز گذشته در توسعه زیرساخت‌ها و پروژه‌های نیمه تمام قول‌هایی داده‌ایم و کمک خواهیم کرد و به بخش‌هایی که در مناطق محروم‌تر استان لازم بود کمک می‌کنیم تا یک ماه آینده تجهیز شود.

وی گفت: قول دادیم در امکانات تشخیصی و درمانی کمبودها را رفع کنیم و این قول‌ها را در سال بسیار سخت کشور داده‌ایم و اکنون یکی از سال‌های بسیار سخت را طی می‌کنیم.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه با طراحی هوشمندانه دشمن، همه راه‌ها را دارند بر اقتصاد ما می‌بندند که تردید نداریم به لطف خداوند و همت مردان و زنان این سرزمین از این مرحله خواهیم گذشت و دشمنان شرمسار می‌شوند، افزود: امسال سال توسعه نیست و باید با عزت از این سال بگذریم ولی به لطف خداوند کار توسعه‌ای انجام خواهیم داد و مصمم هستم نقاط کمتر برخوردار کشور را به هر قیمتی توسعه بدهم.

نمکی با اشاره به اینکه با همه ناهمواری راهی که وجود داشت، فقط برای نقاط محروم آمده‌ام، عنوان کرد: تلاش می‌کنم در استان‌های کمتر برخوردار بخش خصوصی بهتر و با رغبت بیشتر حضور پیدا کند.

ایسنا

پراید و پژو دارای بیشترین نقش در تصادفات

ایده روانشناسی برای کاهش تصادفات رانندگی

انجام تست تصادف تویوتا کرولا ۲۰۲۰ توسط IIHS

فرمول عجیب تعیین خسارت تصادف رانندگی در ایران

 

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

2 دیدگاه ها برای "ساختن ارابه مرگ را کنار بگذارید و خودرو بسازید"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
کوروش وطن خواه
مهمان

حق مردم ایران این آشغالها و ضایعات نیست سال ۲۰۱۹ حق مردم ایران بهترینهاست نه این لگنهای شرکت دزد ایران گاری و خرپا و ماشینهای سرطانیه چینی اگر ماشین چینی به خرج بیوفته از یه ماشین کره ای خرجش بالاتره

علیرضا
مهمان

خدا حفظش کنه یه کلمه حف زد.
کسی جرئت نمیکنه به این خودروسازای کلاهبردار حرف بزنه.
منافع خیلی از دولتیا و … به خطر میفته .
کاش یه پویش مردمی راه میفتاد برای احقاق حق از این کلاهبرداای بی معرفت
مردم خرید نکنند به خاک سیاه میفتن این دو مثلا” خودروساز و نابود میشن . بعد اون شاید بفهمن مردم با هم متحد بشن از دست کسی کاری برنمیاد

مردم . باید تحریم کرد کلاهبردار و دزد بی وجدان را.
۴ ماه تحریم کنیم با ۵۰ میلیون ماشین خیلی بهتری میتونیم برای خونواده خودمون بخریم.
موفق میشیم