سرقت دیواره‌های صوتی نصب شده در بزرگراه‌های تهران

شنبه 11 آبان 98 ساعت 11:01
سرقت دیواره‌های صوتی نصب شده در بزرگراه‌های تهران

معاون فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از تلاش کارشناسان برای یافتن راه‌های ضد سرقت دیوارهای صوتی بزرگراه‌ها خبرداد و گفت: بزرگراه صیاد شیرازی و حکیم بالاترین میزان سرقت، دیواره‌های صوتی را دارند.

وحید سرلک در خصوص وضعیت دیواره‌های صوتی نصب شده در بزرگراه‌های پایتخت که مدتی است مورد سرقت قرار می‌گیرند، گفت: هم اکنون نزدیک به ۳۰۰۰ متر دیواره صوتی طی اتوبان‌های تهران نصب شده است که متاسفانه به خاطر آنکه قسمت‌های آهنی این دیواره‌های صوتی زیاد است، این دیواره‌ها مورد توجه سارقان قرار گرفته و آن را می‌رباید.

وی با ذکر این‌که بعضی از مردم نیز پنل جاذب صوت که در قسمت پایین دیواره قرار دارد را به منظور رفت و آمد آسان‌تر باز می‌کنند که این اصلی‌ترین قسمت دیواره است، گفت: ولی متاسفانه به خاطر حجم زیاد آهن به کار رفته در این دیواره، این دیواره‌ها مورد علاقه سارقان هستند که چندین طرح ضد سرقت طراحی شده و به طور پایلوت در حال انجام هستیم تا ببینیم که کدام یک از این روش‌ها را می‌توانیم استفاده کنیم.

وی با ذکر این‌که هم اکنون نزدیک به ۱۵ الی ۲۰ درصد این دیواره‌های صوتی در کل تهران مورد سرقت، قرار می‌گیرند، اظهار کرد: بیشتر سرقت دیواره‌های صوتی در بزرگراه صیاد شیرازی است به طوری که نزدیک به ۳۰ درصد از این دیواره‌ها تنها در این اتوبان به سرقت رفته است و پس از آن بیشترین سرقت دیواره‌های صوتی در بزرگراه حکیم رخ می‌دهد.

سرلک با ذکر این ‌که هم اکنون اولویت سازمان حمل و نقل پیدا کردن راه حلی برای جلوگیری از سرقت این دیواره‌ها هست گفت: پس از آن می‌توانیم مرمت این دیواره‌ها را با سرعت بیشتری ادامه دهیم.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar