شرط‌هایی که بر اساس آن قیمت خودروها افزایش می‌یابد

جمعه 16 آذر 97 ساعت 16:55
شرط‌هایی که بر اساس آن قیمت خودروها افزایش می‌یابد

رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس شرط‌هایی که بر اساس آن قیمت خودروها افزایش می‌یابد را تشریح کرد.

حمیدرضا فولادگر، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،، با ذکر اینکه در روزهای پیش رو نرخ‌های جدید خودروها اعلام می‌شود، گفت: در این خصوص سناریوهای گوناگونی از طرف دولت و خودروسازان تدوین شده که در روزهای پیش رو اعلام می‌شود.

وی با ذکر اینکه در شرکت خودروسازی سایپا قرار بر این است خودروهای به مانند تیبا و پراید و در شرکت خودرو سازی ایران خودرو، گروه خودروهای به مانند سمند و پژو با سه شرط افزایش قیمت داشته باشیم، ادامه داد: شرط اول این است که محاسبه دقیقی از افزایش هزینه‌ها و قطعات از طرف دستگاه‌های نظارتی انجام شود و به یک عدد قطعی در این خصوص برسند.

نماینده اصفهان در مجلس تصریح کرد: شرط دوم این است همه افزایش هزینه‌ها به دوش مصرف‌کنندگان نباشد بلکه خودروسازان باید از طریق افزایش بهره وری بخشی از قیمت‌ها را جبران کنند.

رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی در مجلس اضافه کرد: شرط سوم این است که خودروسازان برای افرادی که سوداگر نیستند و خودروها را برای مصرف خود می‌خواهند شرایط فروش اقساطی با سود کم و بلند مدت را فراهم کنند.

فولادگر با عنوان اینکه با این ۳ شرط افرایش قیمت‌ها را شاهد خواهیم بود، اظهار داشت: قرار بر این است قیمت خودروهای رقابتی هم از طریق حاشیه بازار تعیین شود ولی شرط این افزایش قیمت خودروهای رقابتی هم این است که توزیع و فروش نقدی آنها مستمر باشد تا قیمت حاشیه بازار هم کاهش پیدا کند.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar