شناسایی 3 هزار و 392 نقطه حادثه خیز در کشور

پنجشنبه 16 آبان 98 ساعت 13:17
شناسایی 3 هزار و 392 نقطه حادثه خیز در کشور

پیرنون با ذکر این که 3 هزار و 392 نقطه حادثه خیز در کشور شناسایی شده، گفت: از این شمار یک هزار و 585 نقطه پر تصادف است.

مدیر کل دفتر حفظ و نگهداری راه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: میزان اعتبارات برای نگهداری و حفظ راه‌ها نسبت به سال‌های اخیر بسیار کاهش یافته به صورتی که برای یک هزار و 585 نقطه حادثه خیز 200 میلیارد تومان اعتبار پرداخت شده است.

پیرنون مدیر کل دفتر حفظ و نگهداری راه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با ذکر اینکه در کشور‌های پیشرفته و همچنین در کشور‌های در حال توسعه هزینه نگهداری راه‌ها 2 تا 6 درصد هزینه احداث سالیانه آن‌ها است، گفت: هزینه احداث راه‌ها طبق نرم جهانی 2 تا 6 درصد است، اما با توجه به کاهش اعتبارات در این بخش هزینه نگهداری آن‌ها به طور معمول کمتر است.

او با ذکر اینکه طبق اولویت بندی که برای پروژه‌ها انجام می‌شود نگهداری از آن‌ها در دستور کار قرار می‌گیرد، ولی همواره سعی شده سطح سرویس قابل قبولی در راه‌ها به رانندگان و مسافران ارائه شود.

پیرنون توضیح داد: امسال هم مثل سال‌های اخیر به خاطر محدودیت‌های اعتباری که وجود داشته اولویت نگهداری به راه‌های بعضی از استان‌ها تخصیص یافته است.

مدیر کل دفتر حفظ و نگهداری راه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، افزود: به طور مثال اگر برای یک مسیر 10 میلیارد تومان هزینه احداث ارائه شود 200 تا 60 میلیون تومان از آن برای نگهداری صرف می‌شود، اما در سال‌های اخیر با توجه به شرایط اقتصادی میزان اعتبارات بسیار محدودتر شده است.

وی با ذکر این که 3 هزار و 392 نقطه حادثه خیز در کشور شناسایی شده است، گفت: از این تعداد یک هزار و 585 نقطه پر تصادف بوده و مابقی مربوط به نقطه‌های کم تصادف بوده است.

پیرنون بیان کرد: امسال 251 نقطه پر تصادف را سازمان راهداری به ما اعلام کرده و 65 نقطه رفع نقص شده است همچنین 353 نقطه از این موارد آشکار سازی شده که به زودی با تخصیص اعتبارات کافی این نقاط هم شناسایی و برطرف می‌شود.

مدیر کل دفتر حفظ و نگهداری راه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای یادآور شد: در سراسر کشور نقاط حادثه خیز به صورت پراکنده وجود دارد و برای رفع یک هزار و 585 نقطه حادثه خیز 6 هزار میلیارد تومان نیاز است، اما تنها 200 میلیارد تومان جهت رفع این نقاط به ما اختصاص داده شده است.

باشگاه خبرنگاران جوان

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar