طراحی و تولید باتری خودرو در وزارت دفاع

سه شنبه 7 مرداد 99 ساعت 15:14
طراحی و تولید باتری خودرو در وزارت دفاع

مدیرعامل سازمان توسعه منابع انرژی گفت: باتری ویژه خودورهای عمومی سبک با استارت مکرر، طراحی و تولید شده  توسط متخصصین سازمان توسعه منابع انرژی ، به زودی روانه بازار می شود.

مجید هدایت مدیر عامل سازمان توسعه منابع انرژی در مورد این نوع ازباتری که توسط متخصصین صنعت دفاعی در سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع (توان ) طراحی و تولید شده است اظهار داشت:  این باتری ویژه خودورهای عمومی سبک با استارت مکرر است که ویژگی هایی از جمله مقاومت و اطمینان بالا در برابر استارت های پیوسته، ۷۰ درصد طول عمر بیشتر در دمای زیاد، ظرفیت بسیار بالا برای ذخیره بیشتر و همچنین ۲۵ درصد ایمنی و شارژ سریع بالاتر را دارا می باشد.

وی افزود: خودروهای شخصی و پرتردد در سطح شهر  همواره یکی از مشتریان اصلی شرکت های تولیدکننده باتری خودرو بوده و هستند. این گروه از مشتریان همواره به واسطه ترددهای فراوان در سطح شهرها ممکن است بارها خودرو خود را روشن و خاموش کنند. به همین خاطر باتری خودروهای عمومی سبک با استارت مکرر  از جمله تاکسی در دوره های کوتاهتری باید تعویض شوند که این مساله علاوه بر هزینه، دغدغه های دیگری مانند کیفیت و قدرت باتری را برای رانندگان به همراه دارد.

هدایت تصریح کرد: این باتری محصولی است که تولید آن با ارزیابی دقیق و تمرکز ویژه بر عملکرد خودروهای عمومی سبک با استارت مکرر  پایه گذاری شده و تلاش شده است تا دغدغه رانندگان به حداقل برسد.

وی افزود: رویکرد اصلی در تولید باتری ویژه خودورهای عمومی سبک با استارت مکرر ، افزایش طول عمر و سازگاری با دفعات استارت متعدد بوده است و با توجه به اینکه دمای موتور خودروهای پرتردد به خاطر ترددهای طولانی و قرار گرفتن در ترافیک های سنگین بسیار بالا است، در فرمولاسیون مواد به کار رفته در این نوع باتری ها تمام این موارد دیده شده و مقاومت آن به میزان بسیار بالایی افزایش یافته است.

وی گفت: این باتری به خاطر برخورداری از تعداد صفحه بیشتر  علاوه بر مقاومت در دمای بالا از قدرت استارت بسیار مطلوبی در سرمای شدید هم برخوردار است. ظرفیت ذخیره بالای این باتری  و پذیرش شارژ بیشتر نسبت به باتری های معمولی  همان موضوعی است که رانندگان تاکسی و خودورهای عمومی سبک همواره به آن توجه می کنند.

وی با ذکر اینکه این باتری از قابلیت جریان دهی بسیار بالاتری نسبت به باتری های معمولی برخوردار است یادآوری کرد:  این مساله دغدغه رانندگان تاکسی برای استارت زدن های پی درپی را به حداقل رسانده است.

 هدایت با ذکر اینکه این باتری از  قابلیت تخلیه عمیق تر نسبت به دیگر باتری های معمولی موجود در بازار برخوردار است گفت: انشالله با همت متخصصین صنعت دفاعی در سازمان توسعه منابع انرژی این باتری به زودی روانه بازار و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar