فروش فوری خودرو هر ۲ هفته یکبار / شرایط جدید ثبت نام خودرو

پنج شنبه 27 شهریور 99 ساعت 12:25
فروش فوری خودرو هر 2 هفته یکبار / شرایط جدید ثبت نام خودرو

طبق اعلام مدیر کل صنایع حمل‌ونقل وزارت صنعت، معدن و تجارت، در شرط نداشتن پلاک فعال خانوار برای ثبت‌ نام خودرو در طرح فروش فوق‌العاده تجدید نظر شده و باتوجه به مشکلاتی که برای بعضی از متقاضیان ایجاد کرد، برداشته شد.

طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، سهیل معمارباشی ضمن یادآوری مصوبات آخرین نشست کمیته خودرو برگزار شده، مبنی بر اینکه اجرای طرح واگذاری نزدیک به ۱۵۲ هزار خودرو به طور هر دو هفته یک‌بار تا پایان سال جاری؛ اظهار کرد: با تجدید نظر در شرط نداشتن پلاک فعال خانوار برای ثبت‌نام خودرو، باتوجه به اینکه این شرط یکی از محدودیت‌ها برای ثبت‌نام در طرح فروش فوق‌العاده مدنظر قرار گرفته بود، در آخرین نشست کمیته خودرو این محدودیت به سبب مشکلاتی که برای بعضی از متقاضیان ایجاد شد، برداشته شد. هم اکنون تنها موضوع پلاک فعال، برای  شخص متقاضی مطرح است و شخص متقاضی ثبت‌نام نباید پلاک فعال داشته باشد.

مدیر کل صنایع حمل‌ونقل وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) ادامه داد: بر این اساس که افزایش فروش فوق‌العاده خودروها از جمله برنامه‌هایی است که برای کمک به تثبیت آرامش در بازار خودرو است، در همین راستا با دستور سرپرست وزارت صمت و تصویب کمیته خودرو مقرر شد طرح واگذاری نزدیک به ۱۵۲ هزار خودرو را برگزار کنیم. یکی از شروط واگذاری خودرو در این طرح‌ها پرداخت ۱۰ درصد قیمت رسمی خودرو در هنگام ثبت‌نام خواهد بود که برای اطمینان از خرید خودرو توسط متقاضی و مدیریت تقاضا این شرط منعقد شده است.

وی افزود: این مبلغ در هنگام ثبت‌نام به حساب واسطی که توسط گروه های خودروساز اعلام می شود، باید واریز گردد. این ۱۰ درصد مبلغ خودرو از زمان ثبت‌نام تا زمان اعلام منتخبان قرعه‌کشی در حساب واسط، در یک حساب بانکی به اسم فرد متقاضی خواهد ماند و در صورت عدم برنده شدن متقاضی در قرعه‌کشی، این مبلغ که در حساب فرد بلوکه شده بود، قابل برداشت خواهد شد.

بیشتر بخوانید :

شرط جدید فروش خودرو

برنامه فروش فوق العاده ۱۵۲ هزار خودرو تا پایان سال

ایران جیب

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "فروش فوری خودرو هر ۲ هفته یکبار / شرایط جدید ثبت نام خودرو"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
صابر فرهادی
مهمان

پرشیا الکس