فولکس واگن به زودی ایران را ترک خواهد کرد

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:35
فولکس واگن به زودی ایران را ترک خواهد کرد

با شروع تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران، کمپانی خودروسازی فولکس ‌واگن هم تقریبا تمام فعالیت‌ هایش را در ایران متوقف خواهد کرد. این خبر روز چهارشنبه از طرف ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در برلین به خبرگزاری بلومبرگ اعلام شد.

بنا بر گزارش بلومبرگ، این تصمیم فولکس واگن بعد از گفتگوی مدیران این کمپانی آلمانی با سفیر آمریکا در برلین اتخاذ شده است و بر اساس توافق آنها کمپانی فولکس واگن تنها به آن بخش از فعالیتهایش در ایران که با اهداف بشردوستانه انجام می‌شود ادامه می‌دهد.

با این تصمیم، فولکس واگن باید پروژۀ همکاری اقتصادی خود با ایران که خبر آن را در ژوئیه سال 2017 میلادی اعلام کرده بود، رها کند. آنهم در حالی که بعد از هفده سال غیبت در بازارهای ایران، همکاریش را با این کشور از سر گرفته بود.

تا کنون هیچ کدام از مقامات کمپانی در خصوص این خبر اظهارنظری نکرده‌اند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در ماه مه خروج کشورش از توافق هسته‌ای سال 2015 میلادی را اعلام کرد و از بازگشت دور جدیدی از تحریم‌ها علیه تهران خبر داد. مرحله نخست این تحریم ها 15 مرداد در دستور کار قرار گرفت و قرار است دور دوم آن از 13 آبان اجرا شود.

حالا معلوم نیست با خروج فولکس واگن از ایران، تکلیف خدمات خودروهای تیگوان، پاسات و گلف در ایران چه می‌شود؟

خبر خروج فولکس واگن از ایران تکذیب شد

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "فولکس واگن به زودی ایران را ترک خواهد کرد"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
فرشید
مهمان

⭕ ساعتی پس از آنکه سفیر #آمریکا در آلمان مدعی شد شرکت «فولکس واگن» را متقاعد کرده که بازار ایران را ترک کند، مدیر عامل این شرکت در گفت‌وگو با رسانه‌ها این ادعا را تکذیب کرد و گفت موضع #فولکس_واگن در قبال ایران تغییری نکرده است.

http://t.me/joinchat/B_-LJDwum4mav7MVyqUE2w