اختلاف قیمت بین واردات رسمی و غیر رسمی تایر

شنبه 23 آذر 98 ساعت 11:32
اختلاف قیمت بین واردات رسمی و غیر رسمی تایر

دبیر انجمن واردکنندگان لاستیک خودرو گفت: اختلاف ۵۰ درصدی قیمت بین واردات رسمی و غیر رسمی موجب رشد قاچاق شد.

محمد میرعابدینی دبیر انجمن واردکنندگان لاستیک خودرو  در خصوص افزایش قاچاق لاستیک خودرو، گفت: امکان قاچاق تایر خودرو‌های سنگین به خاطر تخصیص ارز دولتی کم است، اما قاچاق خودرو‌های سواری به خاطر اختصاص ارز نیمایی به وفور دیده می‌شود.

او بیان کرد: در حال حاضر به واردات لاستیک تعرفه ۴۰ درصدی اختصاص داده‌اند که موجب ایجاد اختلاف قیمت ۵۰ درصدی بین واردات رسمی و غیر رسمی شده است.

به گفته میرعابدینی، اختلاف قیمت ۵۰ درصدی بین واردات رسمی و غیر رسمی موجب افزایش میزان قاچاق در کشور شده است.

دبیر انجمن واردکنندگان لاستیک خودرو، تشریح کرد: در گذشته می‌توانستیم به طور رسمی، ۸۰ کانتی‌تر لاستیک در ماه وارد بازار کنیم که در حال حاضر به ماهی ۱۰ کانتینر کاهش پیدا کرده است. با توجه به نیاز بازار، به وزارت صنعت، معدن و تجارت نامه‌ای زده‌ایم که تعرفه واردات را به ۵ درصد کاهش دهد تا میزان قاچاق کم شود.

تاثیرات کاهش عوارض واردات بر تولید داخل و تثبیت نرخ ارز

دبیر انجمن واردکنندگان لاستیک با اشاره به تاثیرات کاهش عوارض واردات بر تولید داخل و تثبیت نرخ ارز، تشریح کرد: عوامل بسیاری از جمله  تعرفه واردات کالا،  میزان مالیات بر ارزش افزوده، هزینه حمل و نقل و هزینه نمونه گیری برای اطلاع از استاندارد کالا و در نهایت انبار داری موجب افزایش قیمت یک کالا می‌شود که در حال حاضر با توجه به افزایش قمیت دلار، قیمت این کالا ۵۰ درصد افزایش داشته است.

میرعابدینی با ذکر اینکه  بالا رفتن تعرفه، تأثیر مستقیم بر افزایش میزان قاچاق در کشور دارد، افزود: متاسفانه مدتی است که خیلی از کالاهای موجود به دلایل گوناگونی ثبت نمایندگی نشده‌اند. در تلاش هستیم در مورد ورود قاچاق و واردات غیر رسمی اقداماتی انجام شود ولی متاسفانه بی نتیجه بوده است.

دبیر انجمن واردکنندگان لاستیک با تاکید بر اینکه تعرفه بالا موجب افزایش رغبت افراد به قاچاق شده است، گفت: راهکارهای زیادی برای کاهش میزان قاچاق در کشور وجود دارد. سوبسید و ارز مبادله‌ای یکی از این راه‌هاست که اگر اگر دولت به تولیدکنندگان و واردکنندگان آن را اختصاص دهد، شرایط برای هر ۲ گروه مطلوب خواهد شد.

او گفت: در حال حاضر مشکل اصلی تولید و واردکنندگان کشور، عرضه لاستیک‌های قاچاق بین مصرف کنندگان است.

میرعابدینی با تاکید بر اینکه قاچاق باعث برهم خوردن نظم بازار و در پی آن مشکلات زیادی در فروش می‌شود، گفت: اختلاف قیمت بین کالایی که رسمی وارد کشور شده با کالایی که بطور قاچاق وارد شده، بسیار زیاد است که یکی از علت‌های اصلی آن را تعرفه بالا می‌توان دانست.

باشگاه خبرنگاران جوان

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar