لیست قیمت روغن موتور / مرداد ۱۴۰۰

بروزرسانی در: دوشنبه 4 مرداد 00 ساعت 19:48
لیست قیمت روغن موتور / مرداد 1400

به روز رسانی ۴ مرداد ۱۴۰۰ : 

قیمت انواع روغن موتور خودرو در بازار به شرح زیر است: 

نام کالا قیمت (تومان)
روغن موتور خودرو الف مدل Evolution 700 ST 10W-40 حجم ۵ لیتر۵۷۰,۰۰۰
روغن موتور خودرو کاسترول مدل Magnatec حجم ۴ لیتر۳۸۶,۰۰۰
روغن موتور خودرو توتال مدل Quartz 7000 حجم ۴ لیتر۶۳۰,۰۰۰
روغن موتور خودرو کانادا لوبریفنت مدل SM 10 40 حجم ۵۰۰۰ میلی لیتر۳۹۶,۳۹۶
روغن موتور خودرو کانادا لوبریفنت مدل SN 10W-40 حجم ۴۰۰۰ میلی لیتر۴۰۳,۲۶۰
روغن موتور خودرو کاسپین مدل Semi Synthetic حجم ۴ لیتر۲۵۷,۷۰۰

 

به روز رسانی ۲ مرداد ۱۴۰۰ :

قیمت روغن موتور از دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ حدودا ۴۱% افزایش می یابد.

رییس اتحادیه فروشندگان لاستیک‌، روغن و فیلتر تهران گفت : با بررسی‌هایی که سازمان حمایت انجام داد با ۴۱ درصد افزایش قیمت روغن ماشین توافق شده است. این تغییر قیمت بعد از تعطیلات و از روز دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ اعمال خواهد شد.

داوود سعادتی‌نژاد در گفت‌وگو با ایلنا در مورد علت کمبود روغن خودرو در بازار اظهار کرد: کمبود روغن خودرو در بازار به علت عدم توزیع مناسب از طرف تولیدکنندگان است. کارخانه‌ها درخواست افزایش قیمت داشتند که با مخالفت‌هایی که شد؛ سطح عرضه را کاهش دادند.

وی با اعلام خبر افزایش قیمت این محصول گفت: درخواست تولیدکنندگان برای افزایش قیمت حدود ۷۲ تا ۸۲ درصد بود، به همین علت افزایش قیمت ۱۵ درصدی که پیش از این اعلام شد را نپذیرفتند. با بررسی‌هایی که سازمان حمایت انجام داد با ۴۱ درصد افزایش قیمت موافقت شده و این تغییر قیمت بعد از تعطیلات و از روز دوشنبه اعمال خواهد شد.

رییس اتحادیه فروشندگان لاستیک‌، روغن و فیلتر تهران تصریح کرد: با این تغییرات قیمت، تولید افزایش پیدا می‌کند و با افزایش سطح عرضه احتمالا مشکل کمبود روغن خودرو در بازار حل می‌شود. تولید باید برای کارخانه‌ها صرفه اقتصادی داشته باشد.

وی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد بازار لاستیک گفت: در بازار لاستیک مشکلی وجود ندارد و در بازار فراوان است. قیمت لاستیک به صورت مصوب است و فعلا برنامه‌ای برای افزایش قیمت آن وجود ندارد. حتی برخی کارخانه‌ها زیر قیمت هم در بازار توزیع می‌کنند. وضعیت حاصل از شیوع کرونا و کمتر شدن رفت‌ و آمدها و سفرها کمی رکود هم در بازار لاستیک به وجود آورده است.

 

به روز رسانی ۲۹ تیر ۱۴۰۰ :

اگر چه سازمان حمایت مجوز افزایش ۴۱ درصدی روغن موتور را در هفته جاری صادر کرد اما به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان روغن و تایر، درخواست تولیدکنندگان روانکار افزایش ۷۲ درصدی قیمت روغن موتور بوده است.

در روزهایی که بازار بیشتر کالاهای مصرفی متاثر از شوک های اقتصادی و تورم های شدید ناشی از نرخ مواد اولیه تولید، افزایش قیمت های عجیبی را تجربه می کند و افت توان متقاضیان و فشارهای ناشی از مشکلات تولید بستر مساعدی را برای قاچاق و عرضه کالای تقلبی فراهم کرده بازار تایر و روغن موتور نیز متمایز از این جریان نبوده است.

انعکاس اخباری از سوی مسئولان مبنی بر کمبود ۶۰۰ هزار حلقه لاستیک سنگین و کاهش تولید روانکارها و فروش روغن موتورهای تقلبی از جمله مسائلی است که این روزها بیش از همه در بازار تایر و روغن شنیده می شود اخباری که بر خلاف صحه گذاری برخی از آنها توسط مسئولان وزارت صمت و طرح مواردی چون کمبود تایر سنگین، مورد تایید فعالان و فروشندگان تایر و روغن موتور نیست.

با این حال سازمان حمایت به دنبال طرح مشکلات تولیدکنندگان روانکار و افت تولید روغن موتور و خواست روانکاران مبنی بر افزایش قیمت روغن موتور در سال جاری و پس از آخرین افزایش قیمت روغن‌های موتور که به صورت رسمی و با مجوز سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در آبان‌ ماه سال ۹۹ مصوب شد این هفته نیز پس از ۹ ماه، دوباره مجوز افزایش ۴۱ درصدی قیمت روغن‌ موتورهای بنزینی و دیزلی را صادر کرد.

به گفته کارشناسان و برخی فعالان دریافت مجوز افزایش ۴۱ درصدی قیمت روغن موتور اگر چه بر خلاف خواست تولیدکنندگان است اما سبب می شود تا بخشی از محصولات از حاشیه ضرر خارج شده و وارد حاشیه سود چند درصدی شوند اما بعید است تاثیر شگرفی بر پوشاندن حاشیه ضرر کلی تولیدکنندگان گذاشته و مانع از تقلب و یا قاچاق روغن موتور شود.

هیچ کمبودی در بازار تایر و روغن موتور وجود ندارد
 

در همین ارتباط داوود سعادتی نژاد رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک و روغن با اشاره به تصویب افزایش قیمت روغن موتور به خبرنگار پرشین خودرو گفت: با افزایش ۴۱ درصدی روغن‌های موتور بنزینی و دیزلی و اعمال رسمی آنها در فروش شرکتها از هفته آینده، پیش بینی می شود تولید و عرضه روغن موتور افزایش یافته و قیمت‌ها در بازار به آرامش برسد.

او با رد هر گونه کمبود در بازار روغن موتور و تایر سنگین تاکید کرد: به رغم برخی اظهارات و جوسازی ها، هیچ کمبودی در بازار روغن موتور و تایر وجود ندارد.

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان تایر و روغن موتور با افزایش قیمت و کاهش توان مصرف کنندگان و افت تقاضا و کاهش ترددهای جاده ای ناشی از محدودیت های کرونایی هم اکنون کمبودی در بازار تایرهای سبک و سنگین و روغن موتور احساس نمی شود بلکه بازار برخی از انواع تایر اشباع و منجر به دپو در انبار کارخانجات شده است.

سعادتی نژاد در پایان بیان کرد: با اعمال رسمی قیمت جدید روغن‌های موتور دیزلی و بنزینی و یکسان سازی قیمت، فروش شرکت‌ های تولیدکننده و توزیع عمده فروشان از سرگرفته شده و موجب اشباع بازار روغن موتور خواهد شد.

 

۲۶ تیر ۱۴۰۰

افزایش ۱۰ درصدی قیمت روغن موتور سواری و سنگین

با تصویب ستاد تنظیم بازار و موافقت سازمان حمایت، قیمت روغن موتور خودروهای سبک و سنگین ۱۰ درصد افزایش یافت.

شرکت‌های بورسی تولیدکننده محصولات نفتی از افزایش ۱۰ درصدی قیمت روغن موتور در سامانه کدال خبر داده اند.

 

افزایش 10 درصدی قیمت روغن موتور سواری و سنگین

 

بر اساس اعلام شرکت‌های مذکور، افزایش قیمت روغن موتورهای بنزینی و دیزلی با مجوز سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان بوده است.

این تصمیم ۵ تیر ماه امسال در ستاد تنظیم بازار تصویب شده بود.

 

افزایش 10 درصدی قیمت روغن موتور سواری و سنگین

طبق اعلام ستاد تنظیم بازار، با عنایت به اختیارات قانونی وزارت نفت و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در مورد نرخ روغن موتورهای بنزینی و دیزلی، کلیه واحدهای تولیدکننده این محصول می‌بایست نوع و قیمت روغن موتور را در سامانه ۱۲۴ ثبت کنند.

خاطرنشان می‌شود هفته گذشته سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد برای ترغیب کامیون داران جهت افزایش سفر به بندر امام خمینی (ره) و حمل کالاهای اساسی مانده در انبارها و محوطه‌های بندری، روغن موتور با قیمت درب کارخانه دریافت خواهند کرد و مشمول نرخ واسطه‌های فروش نخواهند شد.

مهر

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "لیست قیمت روغن موتور / مرداد ۱۴۰۰"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
مهدی
مهمان

دودش میره تو چشم خودتون حالا هرچی دوست دارید گرون کنید …کارخونه دارهای احمق مثل اینکه جزء ایران نیستند