با همکاری شرکت‌های دانش بنیان تولید قطعات خودرو در حال انجام است

سه شنبه 28 خرداد 98 ساعت 10:52
با همکاری شرکت‌های دانش بنیان تولید قطعات خودرو در حال انجام است

بخت آزما گفت: تولید قطعات حساس و الکترونیکی خودرو‌ها با همکاری شرکت‌های دانش بنیان درحال انجام است.

علی رضا بخت آزما تصریح کرد: به دستور مدیرعامل ایران خودرو و پای کار آمدن شرکت‌های دانش بنیان، روند تولید قطعات حساس و الکترونیکی خودرو‌ها در حال انجام است.

وی ادامه داد: از هفت خرداد ماه تا به امروز شرکت‌های دانش بنیان توانسته‌اند با تشکیل کارگروه و تولید قطعاتی که خودرو‌ها برای تحویل به مشتری کم داشتند، نزدیک به ۲۳ هزار دستگاه خودرو را تکمیل کنند تا گروه ایران خودرو تحویل مشتری دهد.

بخت آزما در مورد شایعاتی مبنی بر اینکه برخی از خودرو‌ها آئینه و دیگر تجهیزات را کم دارند گفت: تمام خودرو‌های داخل انبار قابل رویت است و می‌توانید همین حالا از تمام آن‌ها بازرسی کنید و بالای ۹۰ درصد قطعاتی که خودرو به دلیل آن در پارکینگ منتظر مانده قطعات بسیار حساس ایمنی است که در برنامه ریزی‌های انجام شده در حال تکمیل آن‌ها هستیم.

بخت آزما افزود: روند تکمیل یک خودرو خاص است و طبق یک استاندارد کیفی فرآیندی را طی می‌کند که نمی‌شود گفت: بخاطر آئینه و سپر خودرو تحویل مشتری نمی‌شود.

رئیس سالن‌های مونتاژ ایران خودرو بیان کرد: تحریم‌های ظالمانه که برای گروه‌های صنعتی خودروساز به ویژه ایران خودرو به وجود آمد موجب شد که خیلی از قطعات با فناوری بالا (هایتک) و الکترونیکی که قطعات خاصی هستند و جزو قطعات ایمنی صنعت خودرو هستند در چالش تأمین قرار بگیرند.

وی ادامه داد: همیشه در انبار‌های ایران خودور نزدیک به ۴۰ هزار خودور دپو شده و این هم به دلیل فرآیند تولید است چرا که خودرو تا بخواهد فرآیند تولید را طی کند و سالن‌های رنگ و مونتاژ و دیگر سالن‌ها مثل بدنه عبور کند و به دست مشتری برسد و مشتری تکمیل وجه کند نزدیک به ۱۶ روز به طول خواهد کشید.

بخت آزما افزود: فقط در این پارکینگ نیست و سه پارکینگ دیگر در تهران و دیگر استان‌ها هم مثل شهر‌های تبریز و مشهد هم دپوی خودرو وجود دارد.

وی در مورد وجود قطعه در بازار آزاد هم گفت: این مطلب درست است که قطعات در بازار وجود دارد، ولی سؤال اینجا است که آیا ۲ هزار و ۵۰۰ قطعه در روز که گروه ایران خودرو با کمبود آن رو به رو است در بازار آزاد قابل تأمین است.

بخت آزما در ادامه افزود: قطعات به صورت محدود در بازار آزاد وجود دارد.

صدا سیما

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar