پر شدن انبارهای لاستیک‌های غیر ضروری

بروزرسانی در: سه شنبه 12 آذر 98 ساعت 13:52
پر شدن انبارهای لاستیک‌های غیر ضروری

کریمی گفت: ثبت سفارش اشتباه موجب پر شدن انبار‌ها از لاستیک‌های غیر ضروری شده است.

کریمی دبیر کانون انجمن‌های صنفی کامیون‌داران کشور  با اشاره به اینکه متأسفانه مشکل لاستیک کامیون‌داران به خاطر بعضی بی‌ برنامگی‌ها هنوز برطرف نشده است، گفت: در زمان ثبت سفارش تنها بعضی از سایز‌های لاستیک کامیون سفارش داده شد، که همین موضوع در وضعیت کنونی زمینه‌ساز کمبود لاستیک شده است.

او افزود: در حال حاضر سایز لاستیک‌های ۱۲ -۲۴، ۲۳۵ و ۸۲۵ در ۱۶ با کمبود شدیدی رو به رو شده و ما در انبار‌ها با مازاد سایز لاستیک‌هایی مثل ۳۱۵ و ۳۸۵ رو به رو هستیم.

کریمی تأکید کرد: در انبار‌ها در حال حاضر لاستیک‌هایی با سایز‌هایی که در بازار نیاز نیست، مواجه هستیم که برخی از آن‌ها تاریخ انقضایشان به اتمام رسیده، اما مشتری برای آن‌ها وجود ندارد.

دبیر کانون انجمن‌های صنفی کامیون‌داران به کمبود لوازم یدکی از جمله قطعات و روغن‌موتور هم اشاره کرد و گفت: با افزایش دو مرحله‌ای قیمت روغن موتور مشکلاتی برای این صنف ایجاد شد به صورتی که در بازه‌ای از زمان با کمبود شدید روغن موتور رو به رو شدیم.

او همچنین از افزایش قیمت قطعات یدکی هم گله کرد و گفت: ۵۰ تا ۶۰ درصد از قطعات مهم کامیون‌ها در بازار وجود ندارد و این در حالی است که در وضعیت کنونی مشکل اصلی کامیون‌داران فرسوده بودن ناوگان‌ها است که گریبان‌گیر آن‌ها شده است.

کریمی با اشاره به اینکه صنف حمل‌ونقل با یک بیماری بزرگی به نام فرسودگی رو به رو شده است، گفت: در حال حاضر میزان ناوگان‌های فرسوده در این بخش به شدت افزایش یافته این در حالی است که هیچکدام از سازمان‌های مرتبط مسئولیت آن را برعهده نمی‌گیرد.

دبیر کانون انجمن‌های صنفی کامیون‌داران اظهار کرد: فرسودگی ناوگان موجب شده که میزان بهره‌وری در این صنف کاهش یابد و همین موضوع در بعضی از مواقع زمینه‌ساز افزایش قیمت کرایه‌ها شده است.

او اظهار کرد: تاکنون چندین بار به مراجع گوناگون برای تعویض ناوگان‌های فرسوده مراجعه کرده‌ایم، اما هر بار با پاسخ‌های وقیحانه مواجه شده‌ایم.

او تصریح کرد: امیدواریم هرچه زودتر طرح تعویض ناوگان‌های فرسوده اجرایی شود چرا که در آینده با انبوهی از کامیون‌هاید فرسوده مواجه خواهیم شد.

باشگاه خبرنگاران

قیمت لاستیک دولتی

ثبت نام لاستیک دولتی

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar