قیمت تایر پراید تغییر نخواهد کرد

بروزرسانی در: چهارشنبه 27 آذر 98 ساعت 13:37
قیمت تایر پراید تغییر نخواهد کرد

سخنگوی انجمن صنفی تایر گفت: تایر خودروی پراید تا زمانی که تولید می‌شود در بازار یافت شده و قیمت آن تغییر نخواهد کرد.

مصطفی تنها سخنگوی انجمن صنفی تایر با اشاره به میزان تولید تایر در کشور، گفت: در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد تایر مورد نیاز کشور در داخل تولید و نزدیک به ۳۰ درصد آن از طریق واردات تأمین می‌شود.او در خصوص قیمت تایرپراید با توجه به توقف تولید آن، بیان کرد: قیمت لاستیک این خودرو نسبت به گذشته تغییری نکرده است و تا زمانی که این خودرو در سطح کشور وجود دارد، لاستیک برای آن تولید می‌شود و مشکلی در عرضه این کالا وجود ندارد.

سخنگوی انجمن صنفی تایر ادامه داد: بعضی برای آشفته کردن بازار این کالا، قیمت آن را به طور خودسر افزایش داده‌اند، در صورتی که قیمت این لاستیک به هیچ عنوان نسبت به گذشته تغییری نکرده است. قیمت لاستیک برای تمام خودورها توسط سازمان حمایت اعلام می‌شود.

تنها با اشاره به توان تولیدی کشور در صنعت تایر، افزود: صنعت تایر را می‌توان یکی از مهم‌ترین صنایع در تکمیل در زنجیره ارزش صنعت خودرو و حمل‌ونقل دانست. اگر کشور به این صنعت توجه بسزایی داشته باشد قطعاً می‌توانیم خود را در آن ارتقا دهیم و دیگر نیاز به واردات این کالا نداشته باشم.

تشکیل ۷۰ درصد مواد اولیه مورد نیاز در صنعت تایر از مشتقات نفتی

او با ذکر اینکه بیش از ۷۰ درصد مواد اولیه مورد نیاز در صنعت تایر از مشتقات نفتی تشکیل می‌شود، گفت: خوشبختانه به خاطر دارا بودن کشور از منابع نفتی، می‌توان ایران را یکی از مستعدترین کشور‌ها در صنعت تایر دانست چون که خیلی از زیرساخت‌ها برای توسعه این صنعت مهم در کشور وجود دارد.

سخنگوی انجمن صنفی تایر بیان کرد: متاسفانه در کشور از مزایای اقتصادی صنایع پایین دستی مثل نفت و پتروشیمی استفاده نشده است.

امروزه بعضی کشور‌های همجوار که از منابع نفتی برخوردار نیستند، گوی سبقت را در صنعت تایر از ایران ربوده‌اند و در تولید و صادرات محصولات این صنعت بسیار جلوتر از ایران حرکت می‌کنند.

تنها با اشاره به مشکلات پیش روی تایر کامیون، تشریح کرد: در بازار تایر کامیون مشکلی برای عرضه وجود ندارد، ولی در تولید این کالا با مشکلاتی مواجه هستیم.

۲  نوع تایر بایاس و رادیال داریم که ظرفیت کشور در تولید آن محدود است همچنین برای آن ارز تخصیص نداده‌اند که هم اکنون منتظر تأیید ارز مورد نیاز هستیم که امیدواریم ظرف ۸ تا ۹ ماه دیگر تأمین شود.

باشگاه خبرنگاران

لاستیک دولتی بارز

قیمت پراید

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar