قیمت خودرو بیش از بهای واقعی است

سه شنبه 2 دی 99 ساعت 13:55
قیمت خودرو بیش از بهای واقعی است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مس‌گوید اگرچه خودروسازن ادعا می‌کنند زیان‌ده هستند اما باید با کاهش هزینه‌های سربار از ضرر و زیان خود جلوگیری کنند، مصرف کننده نباید تاوان هزینه‌های سربار خودروسازان را بدهد.

لطف اله سیاه کلی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص ضرورت کاهش قیمت خودرو در کارخانه متناسب با سقوط نرخ ارز، گفت: یکی از وظایف شورای رقابت تعیین هزینه تمام شده تولید و سود گروه های خودروسازی است و از آنجا که سود و قیمت خودرو باید با یکدیگر متناسب باشد، با افزایش هزینه‌های تولید، این شورا به خودروسازان مجوز افزایش قیمت داد اما باید به این نکته نیز توجه شود که در وضعیت کنونی که قیمت مواد اولیه و نرخ ارز کاهش یافته، شورای رقابت باید متناسب با آن بهای خودرو در کارخانه را کاهش دهد.

نماینده مردم قزوین و آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی افزود: از آنجا که نزدیک به ۲۵ درصد قیمت خودرو مربوط به نرخ ارز است باید با اُفت نرخ دلار، قیمت خودرو هم کاهشی شود از طرف دیگر قیمت فولاد به حدود ۱۰هزار تومان رسیده، بنابراین باید قیمت خودرو درب کارخانه ارزان شود.

قیمت خودرو بیش از بهای واقعی است

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با ذکر اینکه اگر شواری رقابت قیمت خودرو درب کارخانه را متناسب با اُفت هزینه‌های تولید کم نکند، کارآمدی این شورا زیر سوال می‌رود، اضافه کرد: شورای رقابت و سازمان حمایت از مصرف‌کننده در قیمت‌گذاری خودرو به اسناد حسابداری خودروسازی‌ها توجه می‌کند در حالی که این اسناد با هزینه‌های سربار آنها محاسبه می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با ذکر اینکه هم اکنون قیمت خودرو بیش از بهای واقعی است، تصریح کرد: هرچند خودروسازن ادعا می‌کنند، زیان‌ده هستند اما باید با کاهش هزینه‌های سربار از ضرر و زیان خود جلوگیری کنند، مصرف کننده نباید تاوان هزینه‌های سربار خودروسازان را بدهد.

خانه ملت

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar