قیمت گذاری خودروهای انحصاری با شورای رقابت است

شنبه 8 دی 97 ساعت 15:46
قیمت گذاری خودروهای انحصاری با شورای رقابت است

رییس شورای رقابت گفت: دستورالعمل تنظیم قیمت خودروهای انحصاری در شورای رقابت تهیه و برای رئیس جمهور و شورای عالی هماهنگی اقتصادی ارسال شد.

رضا شیوا گفت: براساس ماده 58 فصل نهم اصل 44 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران شورای رقابت موظف است تا همه ساله دستورالعمل تعیین قیمت را برای خودروهایی که دارای انحصار هستند و رقیب ندارند ارائه کند.

رییس شورای رقابت با تاکید بر اینکه براساس ماده 58 هنوز هم این وظیفه بر عهده شورای رقابت است، اظهار کرد: ولی به خاطر شرایطی که اقتصاد ایران با آن مواجه است شورای عالی هماهنگی اقتصادی که متشکل از سران سه قوه است تشکیل شد و این شورا با اخذ اختیاراتی از مقام معظم رهبری ابلاغیه‌ای صادر کردند.

شیوا بیان کرد: براساس بند 3 آن ابلاغیه مقرر شد تا شورا و نهادهایی که قیمت گذاری انجام می‌دادند، شیوه قبلی را ادامه دهند ولی قیمت گذاری‌ها براساس تأیید نهایی شورای عالی هماهنگی اقتصادی خواهد بود.

رییس شورای رقابت اظهار کرد: پس شورای رقابت هم با توجه به وظیفه‌ای که برعهده داشت در خصوص قیمت گذاری خودرو باید کار کارشناسی را انجام می‌داد و پس از این اقدام قیمت‌های پیشنهادی را به شورای عالی هماهنگی اقتصادی که ریاست آن بر عهده رئیس جمهور است اعلام می‌کرد تا این شورا قیمت‌ها را تأیید و یا رد کند.

وی بیان کرد: شورای رقابت هم مصوب کرد دستورالعمل قیمت‌ها مثل چند سال اخیر براساس روش سقف قیمت است و روش هزینه تمام شده نیست و آن دستورالعمل را آماده و برای ریاست شورای عالی هماهنگی اقتصادی که رئیس جمهور است ارسال کرد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar