مجلس با مسببین گرانی خودرو برخورد خواهد کرد

سه شنبه 30 بهمن 97 ساعت 10:57
مجلس با مسببین گرانی خودرو برخورد خواهد کرد

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت که مجلس به موضوع گرانی خودرو ورود می‌کند و با مسببین این گرانی برخورد خواهد کرد.

قرجه طیار ، اظهار کرد: در وضعیت اقتصادی فعلی ایران و با وجود فشارهایی که روی مردم هست دستگاه‌های نظارتی و وزارت صنایع باید تدابیر خاصی اتخاذ کنند تا این فشار از روی مردم برداشته شود.

وی افزود: آنچه ما در خصوص قیمت خودرو شاهد هستیم به هیچ وجه قابل قبول نیست. قطعاً مجلس در خصوص افزایش قیمت خودرو ورود خواهد کرد و با مسببین این گرانی برخورد می‌کند. ما انتظار داریم دستگاه‌های مربوطه جلوی هنجارشکنی و فشار مضاعفی که با افزایش قیمت خودرو به مردم وارد می‌شود را بگیرند.

نماینده مردم گنبد کاووس در مجلس با ذکر اینکه «سال‌هاست کمک‌هایی از طرف دولت به خودروسازها انجام می‌گیرد» تصریح کرد: علی رغم این کمک‌ها خودروسازان ظرف یک سال پیش مدیریت خوبی را از خود نشان ندادند. مردم انتظار دارند این رویه مدیریت شود و ما امیدواریم وزیر صنایع و مدیران خودروسازی در این خصوص تدبیری کنند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس انحصاری بودن بازار خودرو را از عوامل عمده بروز شرایط فعلی در بازار خودرو دانست و یادآوری کرد: ما باید دست کسانی که می‌خواهند به این بازار وارد شوند را باز بگذاریم تا رقابت ایجاد شود، کیفیت خودروها افزایش پیدا کند و جلوی انحصاری که در قیمت گذاری وجود دارد و موجب می‌شود خودروسازان هر قیمتی که می‌خواهند اعمال کنند گرفته شود.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar