محصولات فیات به شرط تولید به ایران می‌آیند

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:36
محصولات فیات به شرط تولید به ایران می‌آیند

مدیر انجمن صنفی واردکنندگان خودرو با توجه به اینکه ۴ محصول فیات مجوزهای لازم برای ورود به ایران را کسب کرده است از ورود این خودروها با شرط تولید به ایران خبر داد.

میثم رضایی در گفت و گوی امروز خود با اعلام این خبر گفت: واردات خودروهای فیات هم زمان با باز شدن ثبت سفارش خودرو و رفع ممنوعیت واردات شروع خواهد شد. البته بر پایه قرارداد انجام گرفته، تولید خودروهای فیات در کشور نیز باید اتفاق بیافتد.

به گفته مدیرعامل شرکت آرتمن موتور کیش نماینده رسمی کمپانی خودروسازی فیات در ایران، بر پایه قرارداد رسمی با فیات که به تایید سفارت ایران در ایتالیا و همینطور سفارت ایتالیا در ایران رسیده است، در سال نخست شاهد واردات خودروهای فیات به ایران خواهیم بود و از سال دوم تا سال پنجم باید تولید خودروهای فیات با ۲۰ تا ۴۰ درصد انتقال فن آوری در ایران محقق شود.

رضایی با توجه به اینکه واردات خودروهای فیات از خط تولید این کمپانی در کشور آذربایجان انجام خواهد گرفت متذکر شد: مساله تحریم های احتمالی در این خصوص متوجه این قرارداد نخواهد شد و همینطور طرف خارجی متعهد به انتقال فناوری برای تولید این خودروهای ایتالیایی در ایران شده است.

مدیرعامل آرتمن موتور کیش همینطور با اشاره به تامین فضای خدمات پس از فروش مرکزی خودروهای فیات در ایران اظهار امیدواری کرد تا دولت هم از سرمایه گذاری بخش خصوصی برای راه اندازی خطوط تولید خودروهای فیات ایتالیا در ایران حمایت کند.

وی در ادامه از درخواست بعضی سازمان ها و ارگان‌ها برای تامین ناوگان حمل و نقل عمومی خود و کشور با خودروهای فیات (ون و مینی بوس) خبر داد که بیش از پیش این شرکت را به تولید و عرضه خودروهای فیات در ایران راغب کرده است.

رضایی، ۴ محصول فیات که استانداردهای مورد نظر سازمان ملی استاندارد ایران را پاس کرده است را ۳ محصول از فیات سری ۵۰۰ و خودرو دوکاتو اعلام کرد و البته خاطرنشان کرد که هرگونه واردات خودروهای فیات منوط به رفع محدودیت واردات است.

مدیر انجمن صنفی واردکنندگان خودرو در آخر یادآوری کرد: رفع ممنوعیت واردات خودرو با پیاده سازی واردات خودرو از طریق نمایندگان و واردکنندگان رسمی شرکت های خودرویی که تولید و انتقال فناوری را در برنامه کاری خود قرار داده اند، محقق خواهد شد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar