ممنوعیت واردات خودرو تصمیم پخته ای نیست

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:36
ممنوعیت واردات خودرو تصمیم پخته ای نیست

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با انتقاد از تصمیم وزارت صنعت در خصوص ممنوعیت واردات خودرو گفت: این تصمیم بدون بررسی و کارشناسی جدی اتخاذ شده و تصمیم پخته ای نیست.

حسینعلی حاجی دلیگانی اظهار کرد: متاسفانه دولت یک سیاست جامع، مانع، سودمند و برابر مصالح کشور را در خصوص موضوعات گوناگون اتخاذ نمی کند و یا سراغ صفر یا سراغ صد می رود. به نوعی دیگر  تصمیمات دولت، تصمیمات پخته و مناسب وضعیت فعلی ایران نیست و چون این حجم عظیم از فراز و نشیب ها را در مسایل گوناگون به ویژه بازار خودرو می بینیم.

حاجی دلیگانی با ذکر اینکه اثرات تصمیم هایی از این دست موجب ایجاد یک نوع جو روانی در جامعه می شود، گفت: ممنوعیت واردات خودرو نه تنها کمکی به کاهش آشفتگی‌ها و التهاب بازار نمی کند، بلکه می تواند با ایجاد بار روانی باعث گران تر شدن خودروها شود.

نماینده شاهین شهر در مجلس در ادامه افزود: به نظر می رسد تصمیم وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص ممنوعیت واردات خودرو آنطور که باید و شاید از پشتوانه کار مطالعاتی و کار جدی کارشناسی برخوردار نیست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: البته گاهی اوقات اتخاذ تصمیمات آنی خوب است، ولی به شرط اینکه در پشت صحنه آن تصمیم آنی، کار کارشناسی و مطالعاتی کامل انجام گرفته باشد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar