نخستین خودروی برقی ایرانی راهی بازار می‌شود

بروزرسانی در: سه شنبه 11 تیر 98 ساعت 13:16
نخستین خودروی برقی ایرانی راهی بازار می‌شود

رئیس کمیته ملی ربوکاپ ایران گفت: نخستین سری خودروهای برقی تولید شده توسط جوانان ایرانی مرداد ماه وارد بازار کشور شده و در خیابان‌های تهران رفت و آمد می‌کنند.

مرتضی موسی خانی اظهار داشت: تعامل صنعت و دانشگاه در وضعیت کنونی می‌تواند بعضی خلاء ها را پر کرده و به ارتقا صنعت هم کمک کند.

وی گفت: باید بپذیریم که تعامل صنعت و دانشگاه مغفول مانده در حالی که در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین استعدادهایی داریم که اگر مورد توجه قرار گیرند و مورد اعتماد واقع شوند می‌توانند در تحقق اقتصاد بدون نفت مؤثر واقع شوند.

رئیس کمیته ملی ربوکاپ ایران تصریح کرد: در استان قزوین استعدادهای زیادی در بخش‌های گوناگون وجود دارد که بدون شک می‌تواند به اقتصاد غیر نفتی و تحقق اقتصاد مقاومتی کمک‌کند.

ورود نخستین خودروی برقی ایرانی به بازار

موسی خانی اظهار داشت: به لطف الهی نخستین تولید خودروی سواری برقی دو نفره در سایز کوچک وارد بازار می‌شود که این خودرو برای شهرهای پر ترافیک که فضای کمی برای رفت و آمد و پارکینگ دارند بسیار مناسب است.

وی افزود: طول این خودرو به اندازه عرض یک خودروی معمولی است و در فضای پارک در جای یک خودروی معمولی می‌تواند سه خودروی برقی توقف کند.

رئیس ملی ربوکاپ ایران گفت: این خودرو با برق معمولی شارژ می‌شود و با یک نوبت شارژ قادر است ۱۰۰ کیلومتر مسافت را طی کند.

وی یادآورشد: باتری این خودروی برقی امکان شارژ طولانی مدت را هم دارد و با سرعت ۹۰ کیلومتر در ساعت می‌تواند درشهر رفت و آمد کند.

موسی خانی اظهار داشت: این خودرو با اکسل و موتور قوی می‌تواند شیب‌های تند مناطق شمال تهران و حتی دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات را به راحتی بالا رفته و عبور کند.

وی بیان کرد: ساخت این خودرو از سال ۹۳ کلید خورد و امروز ۵ دستگاه از این خودرو ساخته شده و وارد تست آزمایشی شده و قطعات ۱۰۰ دستگاه دیگر سفارش داده شده که آماده ترخیص از گمرک شده و قطعات ۹۵ دستگاه هم آماده شده و آماده تولید این تعداد خودروی الکتریکی هستیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین تصریح کرد: با حمایت دولت مجوز شماره گذاری این خودروها صادر شده و ۳۰ دستگاه آماده پلاک گذاری شده است.

وی افزود: پس از تست آزمایشی و ورود خودروهای ساخته شده به خیابان‌ها با توافق انجام شده با خودروسازان بزرگ کشور امیدواریم وارد فاز ساخت و تولید انبوه آن شویم.

ظاهر زیبا، جمع و جور و جوان پسند

موسی خانی گفت: این خودرو زیبایی قابل توجهی دارد و با تیپ خلبانی و چهار ستاره از ضریب ایمنی بالایی برخوردار است و امکانات خوبی در حوزه الکتروموتور، باتری و دیگر تجهیزات دارد.

وی افزود: سری نخست این خودرو توسط دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و شرکت‌های دانش بنیان و با همکاری معاونت فناوری ریاست جمهوری طراحی و ساخته شده است.

خودروهای برقی دانشگاه آزاد قزوین مرداد ماه وارد بازار می‌شود

موسی خانی اظهارداشت: برای کمک به تولید ملی باید از این خودرو حمایت شود تا حاصل دستان جوانان نخبه بتواند وارد بازار شده و به اقتصاد و اشتغال کشور کمک کند.

وی افزود: خرید این خودروها کمک به تولید داخلی و حمایت از اشتغال است و امروز افتخار می‌کنیم که جوانان کشور پس از شرکت در مسابقات خودروی الکترونیک توانسته‌اند ایده‌های علمی خود را به ثروت تبدیل کنند.

ساخت قطعات را بومی سازی کردیم

موسی خانی بیان کرد: از ۹۰۰ قطعه مهم این خودروی برقی نزدیک به ۸۵۵ قطعه داخلی سازی شده و فقط ۴۰ قطعه وارداتی است که این قطعات در سال‌های آینده می‌تواند بومی سازی شود.

وی تصریح کرد: رانندگی راحت و آسان، پارک راحت، ظاهر زیبا، سرعت مناسب، حجم کم، سوخت پاک و ارزان، قدرت مانور بهتر در شهرهای پر ترافیک از ویژگی‌های خودروی برقی ساخته شده در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین است.

رئیس کمیته ملی ربوکاپ ایران اظهارامیدواری کرد با حمایت از تولیدات ایرانی و نیز جوانان نخبه آینده درخشانی در انتظار کشور خواهد بود و با روحیه خودباوری می‌توانیم در مسیر اقتصاد مقاومتی گام برداشته و از وابستگی رها شویم.

مهر

افتتاح اولین بزرگراه‌ برقی ehighway در آلمان

ارزان‌ترین خودروهای برقی کارکرده به پول ایران

واردات خودروهای هیبریدی و برقی همچنان ممنوع است

۱۰ هزار خودروی برقی فولکس واگن در ۲۴ ساعت پیش فروش شد!

 

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

2 دیدگاه ها برای "نخستین خودروی برقی ایرانی راهی بازار می‌شود"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
محمدباقر قناعت پیشه
مهمان

ازاین طرح نخبه های خوشحال شوند و دوست دارم اولین نفری باشم که مالک این خودرویی ساخت وطن باشم

کوروش وطن خواه
مهمان

دم همه آقایون دزدها گرم جمشید آرین را از ایران بیرون کردید تا این آشغالها را بسازید کجایی جمشید ببینی چه آشغالهایی ساختند