نرخ جدید عوارض آزادراه های کشور / اردیبهشت ۱۴۰۳

بروزرسانی در: چهارشنبه 12 اردیبهشت 03 ساعت 11:48
نرخ جدید عوارض آزادراه های کشور / اردیبهشت 1403

طبق اعلام یکی از مدیران آزادراه‌های کشور و براساس جدید‌ترین جداول ارائه شده پرداخت عوارض در سکو‌های پرداخت اینترنتی آزادراه‌ها با افزایش ۳۰ درصدی روبرو شده است.

طبق قانون  هرساله با توجه افزایش هزینه های نگهداشت آزاد راه ها و با توجه به آنکه باید بازگشت سرمایه های پیمانکاران انجام شود هرساله با دستور وزیر راه وشهرسازی و طبق تصویب آن در شورای عالی نرخ عوارض آزاد راه های کشور افزایش می یابد که پیش از این خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور  گفته بود در صورت افزایش  نرخ عوارض آزاد راه ها  به طور  قطع  سطح کیفیت سرویس بهتر خواهد شد؛ همچنین تعدادی از سازمان‌های بازرسی هم پیگیر الکترونیکی شدن عوارضی‌ها بودند به همین دلیل ابلاغ کردیم که تمام آزادراه‌ها باید عوارضی الکترونیکی داشته باشند، در غیر این صورت با آنها برخورد و پیگیری حقوقی انجام می‌دهیم.

خادمی با بیان اینکه  بسیاری از پیمانکاران به دلیل عدم بازگشت سرمایه انگیزه ای برای  ورود و سرمایه گذاری در پروژه های جدید را ندارند چراکه با افزایش نرخ جدید آزادراه ها موافقت نشده بود گفت: بسیاری  از آزاد راه ها پس از ساخت نیاز به نگهداری دارند که هزینه های نگهداری از آنها باید از طریق عوارض بازگردد.

براساس این گزارش روز گذشته یکی از مدیران آزاد راه  از افزایش  ۳۰درصدی نرخ عوارض خبر  داد و  گفت:  این افزایش  آزادراه ها بنا بر قانون و بندی که در آیین نامه وجود داشت  انجام شده است.

وی افزود: طبق این آیین نامه  سالانه باید افزایش نرخ عوارض به داشته باشیم که طبق روال هر سال این کار انجام شده است. 

گفتنی است: یکی از اقدامات و دلایل اصلی برای افزایش کیفیت  آزاد راه ها افزایش نرخ عوارض آزاد راه ها است که خود نقش اصلی در نگهداشت آزاد راه ها دارد.

یکی از دلایلی که  آزاد راه های ما کیفیت مناسب ندارد به علت  آن است عوارض آن کم است  چراکه شرکت آزاد راه ها  و سرمایه گذار اعلام می‌کند که سقف پانزده درصد از  عوارض  برای نگه داری از آزاد راه ها انجام میشود و زمانی که بازگشت سرمایه ای برای پیمانکاران و سرمایه گذاران آزاد راه وجود نداشته باشد امکان حضور آنها در پروژه ها جود ندارد‌.

مبالغ به ریال است:

نرخ جدید عوارض آزادراه های کشور / اردیبهشت 1403

ایران جیب

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar