نصب ۵۰ فیلتر دوده روی اتوبوس‌های دیزلی

چهارشنبه 10 مهر 98 ساعت 13:17
نصب 50 فیلتر دوده روی اتوبوس‌های دیزلی

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به ورود ۵۰ فیلتر دوده به کشور گفت: نصب این فیلترهای دوده به‌زودی شروع می‌شود. نتایج استفاده از فیلتر دوده هم کاملاً موفقیت آمیز بوده است و در این چند سال اگزوز اتوبوس‌ها ۱۰۰ درصد تمیز هستند.

محسن پورسیدآقایی  با اشاره به لزوم استفاده از فیلتر دوده در اتوبوس‌های شهری اظهار کرد: استفاده از فیلتر دوده یک رویکرد و استاندارد جهانی محسوب می‌شود و چندین سال است که شهرهای بزرگ دنیا با یکدیگر متحد شده‌اند تا همه خودروهای دیزلی و اتوبوس‌های شهری خود را مجهز به فیلتر دوده کنند.

وی با ذکر اینکه تجربه ثابت کرده استفاده از فیلتر دوده موجب صفر شدن خروجی ذرات معلق و کربن می‌شود، گفت: به همین منظور در شهرهای بزرگ دنیا از این فیلتر استفاده می‌شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با ذکر اینکه در ایران هم شماری فیلتر دوده به طور آزمایشی نصب شده است، اظهارکرد: نتایج استفاده از فیلتر دوده کاملاً موفقیت آمیز بوده است و در این چند سال اگزوز اتوبوس‌ها ۱۰۰ درصد تمیز هستند بنابراین با این تجربه موفق حتماً می‌توان این کار را ادامه داد و اتوبوس‌های تهران را به فیلتر دوده مجهز کرد.

پورسید آقایی علت عدم پیشرفت این اقدام را کمبود منابع اعلام کرد و گفت: نصب فیلتر دوده یکی از اقداماتی است که مورد تأیید معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران است و سازمان حفاظت محیط زیست هم در این رابطه با ما هم‌نظر است. در همین خصوص بتازگی سعید نمکی وزیر بهداشت نامه‌ای خطاب به پیروز حناچی شهردار تهران ارسال کرد و پیگیر دلیل عدم نصب فیلتر دوده روی اتوبوس‌های دیزلی پایتخت شد.

وی ادامه داد: در توضیح به وزیر اعلام کردیم برای این منظور دچار کمبود منابع هستیم البته در این راستا اقداماتی انجام شده است و ۵۰ دستگاه فیلتر دوده که سال پیش به مبلغ نزدیک به ۴ میلیارد تومان خریداری کردیم در حال حاضر وارد کشور شده است و به‌زودی نصب خواهد شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در خصوص حواشی پیش آمده در مورد دستور اسحاق جهانگیری معاون نخست رییس جمهوری به منظور توقف نصب فیلتر دوده گفت: دراین باره تا اندازه‌ای بزرگنمایی شده و او دستوری مبنی بر توقف نصب فیلتر دوده صادر نکرده است. شرکتی درخواست مساعدت کرده بود و آقای جهانگیری هم به وزیر صنعت، معدن  و تجارت و رییس سازمان محیط زیست اعلام کرد تا مساعدت کنند. این موضوع به هیچ وجه به معنی دستور توقف نصب دوده نیست.

بنا براعلام شهرنوشت، وی با ذکر اینکه نصب فیلتر دوده دارای مقررات مصوب دولت است،اظهارکرد: به‌طور طبیعی اگر نظر دولت توقف نصب فیلتر دوده باشد با یک نامه امکان پذیر نیست و در هیات وزیران باید اصلاحیه انجام گیرد.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar