نگهداری خودرو احتکار نیست

شنبه 17 خرداد 99 ساعت 11:13
نگهداری خودرو احتکار نیست

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: نگهداری و دپوی خودروها تخلف دیگری تحت‌عنوان امتناع از عرضه به قصد گران ‌فروشی است و واژه احتکار از نظر حقوقی و قانونی برای دپوی خودرو صحیح نیست.

محمدعلی اسفنانی با اشاره به خودروهای کشف‌شده در جریان بازرسی‌های تعزیرات افزود: پیرو پیگیری‌هایی که سازمان تعزیرات به همراه نیروهای انتظامی و اطلاعاتی انجام داد، مکان‌هایی را شناسایی کردیم که خودرو در آنجا دپو شده بود؛ البته در خصوص این خودروها نمی‌توان از واژه احتکار استفاده کرد.

وی تاکید کرد:در تعریف قانونی احتکار، گفته شده اگر دولت ضرورت عرضه کالای موردنیاز مردم را اعلام کند اما فرد یا افرادی در حال نگهداری آنها باشند، عمل احتکار انجام گرفته است. وی با ذکر اینکه در مصداق خودرو، احتکار نمی‌تواند اتفاق افتاده باشد، عنوان کرد: نگهداری و دپوی خودروها تخلف دیگری تحت عنوان امتناع از عرضه به قصد گران‌فروشی است و واژه احتکار از نظر حقوقی و قانونی برای دپوی خودرو صحیح نیست.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران در خصوص میزان خودروهای دپویی اظهار کرد: رقم دقیق خودروهای دپویی مشخص نشده و عددهایی که اعلام می‌شود حدس و گمان است؛ حتی بعضی از آنها دارای مالک هستند و در چند روز اخیر این مالکان با سند به نیروی انتظامی جهت دریافت خودروی خود مراجعه کرده‌اند.

وی به دیگر تخلفات صورت گرفته هم اشاره و بیان کرد: در یکی از کشفیات، تعداد زیادی تاکسی در یکی از پارکینگ‌ها نگهداری می‌شد و این براساس مقررات، قابل‌توجیه نیست؛ چون تاکسی باید به افرادی که از سازمان تاکسیرانی دارای مجوز هستند، اعطا شود و به هیچ عنوان، امکان اعطای تعداد زیادی تاکسی به یک نفر یا یک مرجع وجود ندارد.

اسفنانی با ذکر اینکه در تهران بیش از ۱۰ مورد پارکینگ شناسایی کرده‌ایم، گفت: برخی از این پارکینگ‌ها مالک شخصی دارند و برخی دیگر مربوط به بعضی از سازمان‌ها هستند و هرگونه تخلفی که در رابطه با آنها احراز شود، با مقررات قانونی علیه متخلفان برخورد خواهد شد.

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar