هیچ کجای دنیا وزارتخانه‌ای نداریم که کارخانه خودروسازی داشته باشد

یکشنبه 8 اردیبهشت 98 ساعت 11:49
هیچ کجای دنیا وزارتخانه‌ای نداریم که کارخانه خودروسازی داشته باشد

رئیس اتاق بازرگانی تهران در واکنش به تفکیک وزارتخانه‌های بازرگانی و صنعت و معدن، با انتقاد از تصدی‌گری دولت در اقتصاد گفت: در هیچ کجای دنیا وزارتخانه‌ای نمی‌بینید که کارخانه خودروسازی یا تشکیلاتی مثل ایدرو یا ایمیدرو تحت مدیریتش داشته باشد.

مسعود خوانساری در واکنش به ماجرای پرحاشیه تفکیک وزارتخانه‌های بازرگانی و صنعت و معدن با اشاره به تحقیقات و بررسی‌های انجام گرفته از طرف اتاق بازرگانی تهران اظهار کرد: ما در این زمینه قبلاً بحث کرده‌ایم و عقیده داریم هرچقدر دولت بزرگتر شود، موانع پیشِ روی بخش خصوصی بیشتر خواهد شد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: این یک اصل است که هرچقدر دولت بتواند در بخش سیاست‌گذاری تمرکز کند و در بخش حاکمیت فعال‌تر باشد نه تصدی‌گری، موفقیت بیشتری در اقتصاد و بازار خواهیم داشت.

وی ادامه داد: در ارتباط با ماجرای تفکیک وزارتخانه‌های بازرگانی و صنعت و معدن هم بیشترین دلیلی که موافقان تفکیک وزارتخانه‌ها به آن تکیه می‌کنند آن است که هم اکنون بارِ زیادی بر دوش وازتخانه صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته و از همین رو، بحث تفکیک در این وزارتخانه را مطرح می‌کنند.

خوانساری اضافه کرد: این در حالی است که اگر بخش تصدی‌گری را از وظایف وزارتخانه‌ها جدا کنیم و دولت و وزارتخانه‌ها تنها درپی سیاست‌گذاری در اقتصاد باشند، نه تنها مشکلی ایجاد نمی‌شود بلکه من تصور می‌کنم می‌توان وزارتخانه‌های بیشتری را هم ادغام کرد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: این بارِ سنگین از آنجایی بر دوش وزارت صنعت، معدن و تجارت گذاشته شد که ادغام وزارتخانه‌ها در این وزارت صمت، بدون کاسته شدن از وظایف آن وزارتخانه‌ها انجام گرفت.

وی در پایان با انتقاد از تصدی‌گری دولت در اقتصاد با مقایسه با کشورهای دیگر دنیا و وزارتخانه‌های آن‌ها یادآوری کرد: شما در هیچ کجای دنیا وزارتخانه‌ای را نمی‌بینید که کارخانه خودروسازی یا تشکیلاتی مثل ایدرو یا ایمیدرو تحت مدیریتش داشته باشد.

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar