بلاتکلیفى ترخیص خودروهاى وارداتى

دوشنبه 25 فروردین 99 ساعت 18:44
بلاتکلیفى ترخیص خودروهاى وارداتى

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو از بلاتکلیفى خودروهاى وارداتى در گمرک با وجود موافقت دولت براى ترخیص آن‌ها خبر داد و گفت: ابهاماتى در مورد مصوبه ترخیص خودروها وجود دارد که مانع از خروج آن‌ها شده است.

مهدى دادفر در خصوص شرایط خودروهاى وارداتى مانده در گمرک توضیح داد: هرچند هیات دولت در نشست ۱۶ بهمن ماه سال اخیر با ترخیص ۵۱۰۸خودروی دپو شده در گمرک موافقت کرده بود، اما این خودروها همچنان در گمرک بلاتکلیف هستند.

او همچنین در خصوص علت عدم ترخیص خودروها بیان کرد: مصوبه دولت در بهمن ماه مبنى بر ترخیص خودروهاى مانده در گمرک دارای ابهاماتی از جمله نداشتن ثبت سفارش و عدم امکان ثبت سفارش جدید است که مانع از ترخیص خودروهای دپویی شده؛ ضمن اینکه موضوع خودروهاى وارداتى به ارگان‌هاى متفاوتى واگذار شده که این چند مسئولى هم مانع تصمیم‌گیرى واحد مى‌شود.

دادفر تصریح کرد: طبق آخرین مصوبه هیات دولت، از بین ۵۱۰۸دستگاه خودروی دپویی نزدیک به ۳۵۰۰ خودرو اجازه ترخیص داشتند که ابهامات این مصوبه مانع از ترخیص آن‌ها شد.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ضمن اشاره به محدودیت زمانى مصوبه دولت گفت: طى ماه‌هاى اخیر هم نزدیک به ۱۵۰۰ دستگاه خودرو به خاطر اتمام زمان مصوبه دولت از گمرک ترخیص نشدند، هم اکنون نیز مصوبه فعلى محدودیت زمانى دارد که مهلت زمانی در نظر گرفته شده ۳ ماه بوده که نیمی از این زمان سپری شده است.

دادفر تاکید کرد: اگر دولت هر چه زودتر امکان ثبت سفارش را برای خودروهای دپویی فراهم نکند با اتمام زمان مصوبه، مجدداً صاحبان این خودروها بلاتکلیف می‌ماند.

اقتصاد آنلاین

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar