واردات لاستیک از کشور چین باید کاملاً متوقف شود

سه شنبه 18 دی 97 ساعت 12:47
واردات لاستیک از کشور چین باید کاملاً متوقف شود

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس گفت: تایرهای بازیافتی عمر مفید کوتاه‌تری نسبت به لاستیک‌های استاندارد دارد و خطر ترکیدگی آن‌ها چندین برابر دیگر لاستیک‌ها است.

سیداحسن علوی با هشدار نسبت به نبود نظارت بر واردات لاستیک، گفت: متأسفانه بخشی از واردات لاستیک خودروهای سبک و سنگین از کشور چین انجام می‌گیرد و در این بین این نگرانی وجود دارد که بخشی از این لاستیک‌ها، محصولات بازیافتی باشد.

خطر ترکیدگی لاستیک‌های بازیافتی چندین برابر دیگر لاستیک‌ها

نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: لاستیک‌های بازیافتی عمر مفید کوتاه‌تری نسبت به لاستیک‌های استاندارد دارد و خطر ترکیدگی آن‌ها چندین برابر دیگر لاستیک‌ها است، چون آن‌ها لاستیک‌ها کهنه را جمع آوری کرده و بار دیگر برای آن عاج درست می‌کنند.

روایت علوی در خصوص بازدید از کارگاه‌های چینی؛ روستاهایی که بدون زیرساخت محصول تولید می‌کنند

وی گفت: ما در سال‌های اخیر سفری به کشور چین داشتیم و در این سفر بازدیدی از مناطق صنعتی این کشور انجام گرفت، در یکی از بازدیدها ما را به نزدیکی چند روستا برده و اعلام کردند که محصولات صادرشده به ایران در این مناطق تولید می‌شود، این در حالی است که این مناطق زیرساخت‌های لازم را برای تولیدات نداشتند.

واردات لاستیک از کشور چین باید کاملاً متوقف شود

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اعلام اینکه واردات لاستیک از کشور چین باید کاملاً متوقف شود، گفت: به نظر من کشورهای اروپایی حتی کشورهای کوچک این قاره جایگزین بهتری نسبت به چینی‌ها است و باید محصولات از این کشورها وارد شود.

هشدار نسبت به توقف فرآیند بازرسی و آزمایش مرغوبیت لاستیک‌های وارداتی

علوی ادامه داد: در هفته‌های گذشته خبرهایی در رسانه‌ها مطرح شد، مبنی بر اینکه شاید فرآیند بازرسی و آزمایش مرغوبیت لاستیک‌های وارداتی کاهش یابد که قطعاً این مضوع به ضرر مصرف کنندگان و مردم ما خواهد بود.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: آزمایش و بازرسی لاستیک دو مؤلفه‌ای است که باید توسط سازمان‌های نظارتی نظیر سازمان استاندارد عملیاتی شود.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar