واکنش مدیرعامل ایران خودرو به فشل بودن صنعت خودرو

سه شنبه 30 مهر 98 ساعت 14:49
واکنش مدیرعامل ایران خودرو به فشل بودن صنعت خودرو

مدیرعامل ایران خودرو گفت: اعتقادی به فشل بودن صنعت خودرو ندارم.

فرشاد مقیمی در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی کشور در خصوص اظهارنظر رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر فشل بودن صنعت خودرو اظهار داشت: به این قضیه اعتقاد ندارم و باید این موضوع را در جلسات کوچک‌تر حل و فصل کنیم.

وی ادامه داد: اگر صنعت خودرو وجود نداشت، حداقل باید ۲۰ میلیارد دلار برای تأمین نیازمندی‌های بازار خودرو، ارز از کشور خارج می‌شد تا بتوانیم تشنگی بازار را برطرف کنیم.

مدیرعامل ایران خودرو تاکید کرد: اگر مشکلاتی وجود دارد باید همت داشته باشیم که این مسائل را رفع کنیم.

مقیمی ادامه داد: چندان علاقمند به طرح این نوع مباحث در رسانه‌ها نیستم.

رحمانی وزیر صنعت هم امروز در این خصوص گفته بود، رئیس کل بانک مرکزی باید ثابت کند که صنعت خودرو فشل است.

برنامه‌ریزی برای تولید پژو ۲۰۷ صندوق‌دار

مدیرعامل ایران خودرو در ادامه از برنامه‌ریزی برای تولید پژو ۲۰۷ صندوقدار، پژو ۲۰۷ با سقف پاناروما، دنا پلاس و دنا توربو شارژ با گیربکس اتومات در ایران خودرو خبر داد و گفت: برای تولید پژو ۳۰۱ هم در حال برنامه‌ریزی هستیم.

مقیمی در خصوص اقدامات انجام ‌شده برای جایگزینی خودروهای فرسوده هم گفت: طرح نوسازی ناوگان فرسوده از سال ۹۳ در دستورکار بوده است که در سال‌های ۹۳ و ۹۴ روند تحویل‌دهی خودروهای جایگزین مناسب بوده ولی در سال‌های بعد با کندی مواجه شد که بخشی از این مشکل به خاطر تأمین مالی طرح بوده است.

وی با اشاره به آماده بودن ۵۰۰ دستگاه تاکسی جایگزین برای تحویل به مشتریان اظهار داشت: برنامه ما این است که این خودروها حداکثر تا ۱۰ تا ۱۵ روز آینده به متقاضیان تحویل داده شوند.

مدیرعامل ایران‌خودرو با ذکر اینکه تا پایان سال روزانه حداقل ۶۰ دستگاه خودروی تولیدی این شرکت بابت جایگزینی تاکسی‌های فرسوده اختصاص خواهد یافت، افزود: هم اکنون ۲۰۰ دستگاه مینی‌بوس آماده تحویل داریم و از دو ماه آینده هم تحویل ون را آغاز خواهیم کرد.

مقیمی تصریح کرد: برای تحویل اتوبوس هم برنامه‌ریزی شده به صورتی که هفته‌ای ۵ دستگاه اتوبوس به متقاضیان تحویل داده خواهد شد. در عین حال بعضی اتوبوس‌های موجود هم بازسازی و آماده تحویل شده‌اند.

به گفته وی ایران ‌خودرو برای تولید ون با موتور دوگانه‌ سوز EF7 هم در حال برنامه‌ریزی است.

فارس

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar