وجود آب در بنزین واقعیت دارد؟

بروزرسانی در: یکشنبه 27 بهمن 98 ساعت 20:24
وجود آب در بنزین واقعیت دارد؟

اخیراً در فضای مجازی فیلم‌هایی مبنی بر وجود آب در بنزین بعضی از جایگاه‌های کشورمنتشر شد.

گاهی اوقات ممکن است مشتریان به خاطر کم فروشی یا بی کیفیتی از جایگاه‌های بنزین گلایه داشته باشند. کارشناسان هر ماه بدون اطلاع قبلی به جایگاه‌های گوناگون می‌روند تا کمیت و کیفیت بنزین‌ها را رسد کنند.

به گفته کارشناسان هر جایگاه در ماه ۳ تا ۴ بار بازرسی می‌شود، کارشناسان وزن مخصوص بنزین جایگاه را بررسی می‌کنند و رقم آن را با بارنامه بنزین مطابقت می‌دهند.

اگر عدد به دست آمده ۲ واحد کمتر یا بیشتر از عدد بارنامه باشد به معنی آلوده بوده بنزین است از طرف دیگر برخی مدعی‌اند که جایگاه‌ها آب در بنزین می‌ریزد.

کارشناسان برای بررسی وجود آب در مخزن بنزین جایگاه کرم زرد رنگی را استفاده می‌کنند که در تماس با آب قرمز می‌شوند،اگر آب داخل بنزین باشد به خاطر سنگین بودن به پایین‌ترین سطح آن می‌رود. آن‌ها میله‌ای را به این کرم زرد آغشته می‌کنند و به انتهای مخزن می‌فرستند اگر کرم قرمز شود در مخزن بنزین آب وجود دارد.

ما برای اطمینان ارز قرمز شدن کرم زرد رنگ در سر میله را در یک لیوان پر از آب کردیم و کرم قرمز شد.

گاهی هم کم فروشی بنزین به متصدیان جایگاه‌ها مربوط می‌شود ممکن است کاهی آه‌ها سهواً یا تعمداً شمارش لیتر را صفر نکرده باشند و شروع به بنزین زدن کنند در این صورت با وجود اینکه ۵۰ لیتر بنزین زده‌اید باک بنزین پر نمی‌شود.

بازرسان با استفاده از دوربین‌های موجود در جایگاه می‌توانند چنین تخلفاتی را بررسی کنند.

انگار حرف و حدیث‌ها در مورد سوخت خودرو‌های ایرانی تمامی ندارد. از شایعاتی در خصوص وجود آب  در بنزین تا بی کیفیت بودن این سوخت که ظاهراً یکی از مهم‌ترین مشکل این روزهای رانندگان شده است هم اکنون فیلمی تائید نشده در فضای مجازی درحال دست به دست شدن است که نشان می‌دهد اخیراً یک راننده تاکسی فرودگاه امام‌ تهران مدعی شده در آزادراه تهران قم، ۶۰ لیتر بنزین زده که ۴۰ لیترش آب بوده است.

براساس این گزارش، بطری یک و نیم لیتری را زیر نازل بنزین می‌گیرد و نمایشگر پمپ بنزین که صفر است پس از پرشدن بطری رقم ۲, ۹ لیتر را نمایش می‌دهد. این خلاصه فیلمی است که این روز‌ها در فضای مجازی دست به دست می‌شود، ولی جایگاهداران سوخت به هیچ عنوان زیر بار این ماجرا و دیگر شایعاتی که به آن‌ها نسبت می‌دهند، نمی‌روند.

باز هم فروش آب به جای بنزین در پمپ بنزین بلوار دلاوران مشهد، که موجب خراب شدن خودروها شده است در حال دست به دست شدن در شبکه‌های فضای مجازی است.

فروش مخلوطی از آب و بنزین در استان قزوین بجای بنزین که موجب می‌شود موتور خودرو صدمه ببیند.

باشگاه خبرنگاران

دلیل اصلی کاهش قاچاق بنزین چیست؟

علت کم فروشی در پمپ بنزین‌ها چیست؟

افزایش مصرف سوخت LPG پس از گرانی بنزین

سهمیه بنزین نوروزی به سخنگوی دولت سپرده شد

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "وجود آب در بنزین واقعیت دارد؟"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
کسمایی
مهمان

ماهم باور میکنیم که این مملکت کارشناس داره و دارن کار انجام میدن، باید بهشون گفت خودتی