وزیر صنعت بسته پیشنهادی قیمت خودرو را به هیات دولت می‌برد

چهارشنبه 30 آبان 97 ساعت 02:14
وزیر صنعت بسته پیشنهادی قیمت خودرو را به هیات دولت می‌برد

وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز «بسته پیشنهادی قیمت خودرو» را که اوایل هفته جاری در نشست شورای مشورتی این وزارتخانه به تصویب رسید، به هیات دولت می‌برد.

آن طور که یک منبع آگاه عنوان کرد، در نشست امروز هیات دولت، بسته پیشنهادی وزارت صنعت در خصوص قیمت خودرو، باز خواهد شد تا تصمیم نهایی در مورد آن گرفته شود. به گفته وی، رضا رحمانی وزیر صنعت در نشست امروز هیات دولت جزئیات بسته موردنظر را تشریح خواهد کرد تا شاید بتواند نظر موافق رئیس جمهوری و اعضای کابینه را در خصوص آن اخذ کند.

اگرچه تمام جزئیات این بسته پیشنهادی به بیرون درز نکرده، با این حال گفته می‌شود نظر وزارت صنعت، تعیین قیمت خودروهای داخلی ۵ درصد زیر حاشیه بازار است. البته وزارت صنعت نهایی شدن این موضوع را تکذیب و تنها صحبت از تدوین بسته‌ای پیشنهادی برای قیمت گذاری خودرو کرده است. هرچه هست، اگر این موضوع به تصویب برسد، قیمت خودروهای داخلی به نرخ بازار نزدیک خواهد شد و آن طور که فعالان صنعت خودرو می‌گویند، نتیجه آن، حذف دلالی و واسطه‌گری در بازار و افزایش نقدینگی خودروسازان و قطعه سازان است. خودروسازان همچنین تاکید دارند تعیین قیمت در حاشیه بازار، می‌تواند در درازمدت به نزولی شدن نمودار قیمت خودروها بینجامد. در این وضعیت، باید منتظر ماند و دید هیات دولت با بسته پیشنهادی وزارت صنعت در خصوص قیمت خودرو موافقت می‌کند یا تصمیم دیگری در این مورد گرفته خواهد شد. این در وضعیتی است که گفته می‌شود رئیس جمهوری موافق افزایش قیمت خودرو (در حاشیه بازار) نیست.

دنیای اقتصاد

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar