پراید ۴۸ میلیونی ظلم بزرگی در حق مردم است

بروزرسانی در: دوشنبه 2 اردیبهشت 98 ساعت 17:38
پراید 48 میلیونی ظلم بزرگی در حق مردم است

رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس قیمت ۴۸ میلیونی پراید را ظلم بزرگی در حق مردم دانست و گفت: هم اکنون قیمت خودروهای داخلی به مثابه نابود کردن ارزش پول ملی است.

امیر خجسته رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس با اشاره به مشکلات صنعت خودروسازی، گفت: خودروسازان در سال اخیر ۴۰۰ هزار تعهد معوق داشتند که نشان دهنده زیاده خواهی ایران خودرو و سایپا است.

خودروسازان تولید خودرو

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس با برگزاری نشست‌های گوناگون با وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونین ایشان در تلاش است تا از تضییع حقوق مردم جلوگیری کند.

وی قیمت ۴۸ میلیونی پراید را ظلم بزرگی در حق مردم دانست و اظهار کرد: هم اکنون قیمت خودروهای داخلی به مثابه نابود کردن ارزش پول ملی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآوری کرد: علی‌رغم اینکه پول آب، برق و گاز مصرفی در ایران نسبت به دیگر کشورها بسیار ارزان بوده و در واقع رایگان است ولی خودروسازی‌ها به درستی از این فرصت استفاده نمی‌کنند و درپی تبدیل خودروهای ایرانی به برند معتبر بین‌المللی نیستند.

خودروسازان فقط درپی گذران امور روزانه هستند

عضو هیات رییسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با ذکر اینکه خودروسازان فقط درپی روزمرگی و گذران امور روزانه هستند، ادامه داد: خودروسازی به حیاط خلوت تبدیل شده است. نیروهای مازاد موجود در این شرکت‌ها، نیروهای تحمیل شده، هیئت مدیره غیرشفاف و... مشکلات صنعت خودروسازی را رقم زد.

علی‌رغم اینکه سایپا و ایران خودرو باید به افتخار ملی تبدیل شوند هم اکنون به وسیله و اهرمی برای آزار اذیت مردم بدل شده‌اند، مادامی که خودروسازی خصوصی نشود ثمره‌ای جز تحمیل هزینه به مردم نخواهد بود

وی با ذکر اینکه علی رغم اینکه سایپا و ایران خودرو باید به افتخار ملی تبدیل شوند هم اکنون به وسیله و اهرمی برای آزار اذیت مردم بدل شده‌اند، گفت: مادامی که خودروسازی خصوصی نشود چیزی جز تحمیل هزینه به مردم ندارد.

هزینه‌های خودروسازی در ایران عادی نیست

خجسته با ذکر اینکه خودروسازان از مردم سوءاستفاده می‌کنند، تصریح کرد: هزینه‌های این صنعت در ایران عادی نیست براساس گزارش‌های رسیده می‌توان گفت خودروسازی در حال ورشکسته شدن است.

رییس فراکسیون مباره با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس با ذکر اینکه دولت باید سهم خود را در سایپا و ایران خودرو واگذار کند، گفت: دولت به واسطه این سهام هیات مدیره خودروسازی را تعیین می‌کند که اقدام غیرکارشناسانه‌ای است.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar