پژو برای لغو قرارداد محکوم است و باید جریمه پرداخت کند

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:36
پژو برای لغو قرارداد محکوم است و باید جریمه پرداخت کند

معاون وزیر صنعت با تأکید براینکه ما تضامین لازم را در قرارداد از سوی فرانسوی ها گرفته‌ایم، گفت: به هر حال پژو برای لغو قرارداد محکوم است و باید جریمه پرداخت کند.

محسن صالحی نیا با اشاره به اینکه تعلیق همکاری فرانسوی ها با ایران موجب کاهش حجم تولید شماری از محصولات شرکت های خودروساز داخلی شده است، اظهار داشت: این مسئله مقطعی است و خودروسازان درصدد تأمین قطعات این خودروها از داخل کشور هستند.

وی افزود: ایران خودرو در صدد است یکی از محصولاتی که قرار بود در ایکاپ تولید شود را به طور مستقل و با اعمال تغییراتی در ساختار آن به عنوان خودوروی ایرانی تولید کند.

معاون وزیر صنعت با اعلام اینکه در محصولات تندر۹۰ یک سری از قطعات در ساختار بین المللی و توسط تأمین کنندگان خارجی تأمین می‌شود، گفت: همین مساله عاملی شده اگر طرف فرانسوی هم بخواهد تأمین کننده خارجی حاضر به ارائه قطعات به طرف ایرانی نیست. کمپانی پژو هم با این استدلال نمی‌تواند قطعات این محصولات را به ایرانی ها تحویل دهد.

صالحی نیا با اشاره به نشست های خودروسازان با کمپانی پژو افزود: پژو در این نشست ها اعلام کرد که با شرایط جدید بین المللی نمی‌تواند با ایکاپ ادامه دهد. البته آنها تأکید کردند که همکاری خود  را با طرف ایرانی به امید گشایش معلق خواهند گذاشت و به طور کامل همکاری را قطع نمی‌کنند.

صالحی نیا با اعلام اینکه  پژو سهم خود را در شرکت ایکاپ آورده و ساختار این شرکت شکل گرفته است، تصریح کرد: پژو باید در تأمین قطعات و خدمات پس از فروش خودروهای ۲۰۰۸ که پیش فروش شده تعهدات خود را انجام دهد.

وی با تأکید براینکه ما تضامین لازم را در قرارداد با از طرف فرانسوی گرفته‌ایم، گفت: به هر حال پژو برای لغو قرارداد محکوم است و باید جریمه پرداخت کند.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar