کاهش تولید ایران خودرو و سایپا در سال ۹۸

سه شنبه 17 اردیبهشت 98 ساعت 13:05
کاهش تولید ایران خودرو و سایپا در سال 98

بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از کاهش تولید دو خودروساز مطرح ایران در فروردین امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال است؛ به صورتی که ایران خودرو با ۳۶.۹ درصد و سایپا با ۴۵.۱ درصد افت تولید رو به رو شدند.

از آمارهای یاد شده، شرکت صنعتی ایران خودرو در اولین ماه از سال ۹۸ شمار ۲۱ هزار و ۳۹۳ دستگاه انواع خودرو تولید کرد. این آمار در مقایسه با ۳۳ هزار و ۹۱۹ دستگاه خودروی تولیدی این گروه در سال اخیر ۳۶.۹ درصد کاهش نشان می‌دهد.

در این مدت، ایران خودرو ۲۱ هزار و ۳۲۹ دستگاه خودروی سواری و هشت دستگاه وانت تولید کرد که در مقایسه با فروردین ۹۷ به ترتیب ۳۶.۵ درصد و ۹۷.۳ درصد کاهش نشان می‌دهد.

در این آمارها، عدد صفر در مقابل تولید ون آبی پوشان جاده مخصوص در این ماه درج شده است.

بر پایه این گزارش، شرکت یاد شده سه دستگاه مینی بوس، میدل بأس و اتوبوس و ۵۳ دستگاه کامیونت، کامیون و کشنده در فروردین امسال تولید کرد که در مقایسه با پارسال به ترتیب ۵۰ درصد و ۸۹.۳ درصد رشد داشته است.

کاهش تولید همه انواع خودرو در سایپا

بررسی این آمارها حاکی است در اولین ماه امسال ۲۰ هزار و ۷۰۲ دستگاه انواع خودرو در شرکت سایپا تولید شد.

این آمار در مقایسه با فروردین پارسال و تولید ۳۷ هزار و ۶۹۸ دستگاه خودرو در این شرکت، ۴۵.۱ درصد کاهش نشان می‌دهد.

نارنجی پوشان جاده مخصوص در این مدت ۱۹ هزار و ۸۴ دستگاه سواری، هزار و ۵۹۶ دستگاه وانت و فقط ۲۲ دستگاه کامیونت، کامیون و کشنده تولید کردند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال به ترتیب ۴۶.۱ درصد، ۲۳.۸ درصد و ۸۹.۶ درصد افت نشان می‌دهد.

همچنین شرکت سایپا اولین ماه سال ۹۸ را بدون تولید ون، مینی بوس، میدل بأس و اتوبوس به پایان برد.

بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت حاکی از تولید ۴۲ هزار و ۶۲۳ دستگاه انواع خودرو در ماه نخست سال ۹۸ است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۴۷.۲ درصد کاهش نشان می‌دهد.

ایرنا

 

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar