کاهش ۷۱ درصدی تولید خودرو

دوشنبه 10 دی 97 ساعت 13:10
کاهش 71 درصدی تولید خودرو

براساس جدیدترین آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت تولید انواع خودرو در آذرماه امسال، ۷۱.۲ درصد نسبت به مدت مشابه در سال پیش کاهش یافته است.

در این مدت تولید انواع خودرو از ۱۴۶ هزار و ۳۸۲ دستگاه در آذر ماه سال گذشته به ۴۲ هزار و ۱۴۵ دستگاه کاهش یافته است.

تولید انواع سواری در آذرماه سال جاری کاهش ۷۲ درصدی داشته و از ۱۳۶ هزار و ۸۲۸ دستگاه در آذرماه سال اخیر به ۳۸ هزار و ۲۷۵ دستگاه رسیده است.

انواع ون هم با تولید ۶۱ دستگاه در آذرماه امسال نسبت به مدت مشابه در سال اخیر که ۱۳۶ دستگاه تولید داشته، کاهش تولید ۵۵.۱ درصدی را تجربه کرده است.

تولید انواع وانت و اتوبوس هم مانند موارد یاد شده با کاهش مواجه شده است. طبق آمار تولید وانت با ۲۹۴۹ دستگاه در آذرماه سال جاری نسبت به تولید ۷۶۸۵ دستگاهی در مدت مشابه سال اخیر، ۶۱.۶ درصد کاهش داشته است.

تولید اتوبوس هم با کاهش ۹۱.۲ درصدی همراه بوده و از ۱۳۶ دستگاه در آذرماه سال اخیر به ۱۲ دستگاه رسیده است.

همچنین کامیونت، کامیون و کشنده با تولید ۷۰۰ دستگاه در آذرماه سال جاری نسبت به تولید ۱۴۵۴ دستگاه در مدت مشابه سال اخیر، کاهش تولید ۵۱.۹ درصدی را تجربه کرده است.

در مقابل تنها مینی بوس و میدل بأس بوده که رشد تولید ۳.۵ درصدی داشته و تولید آن از ۱۴۳ دستگاه در آذر سال اخیر، به ۱۴۸ دستگاه رسیده است.

علاوه بر این آمار تجمیعی تولید خودرو در ۹ ماه اول سال جاری تا پایان آذر ماه هم بدین صورت است که کاهش تولید ۳۱ درصدی رخ داده و میزان تولید از یک میلیون و ۱۰۶ هزار و ۳۸۵ دستگاه در ۹ ماه اول سال ۱۳۹۶ به ۷۶۳ هزار و ۵۱۹ دستگاه رسیده است.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "کاهش ۷۱ درصدی تولید خودرو"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
مهدی
مهمان

انشالله یه روزی تولید خودرو به صفر درصد میرسه و اون دو کارخونه های اشغال جمع اوری میشن و جشن میگیریم