کلید خوردن تحقیق و تفحص از خودروسازان

یکشنبه 19 مرداد 99 ساعت 11:00
کلید خوردن تحقیق و تفحص از خودروسازان

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از تحقیق و تفحص از خودروسازان خبر داد.

محسن علیزاده عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از کلید خوردن تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی در مجلس یازدهم خبر داد و گفت: از آنجایی که پیش از آغاز نمایندگی در مجلس، به مردم قول بهبود وضعیت بازار خودرو داده شده بود، طرح تحقیق و تفحص از بازار خودرو با هدف شفاف‌سازی عملکرد خودروسازی‌ها در مجلس یازدهم کلید خورد.

بررسی شیوه قیمت‌گذاری و نحوه توزیع خودرو از محورهای طرح تحقیق و تفحص از گروه های خودروسازی

نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی بررسی شیوه قیمت‌گذاری و نحوه توزیع خودرو را یکی از محورهای طرح تحقیق و تفحص از گروه های خودروسازی برشمرد و افزود: هفته پیش درخواست تحقیق و تفحص در مجلس ثبت و در معاونت قوانین هم تایید شده بنابراین به کمیسیون صنایع و معادن ارجاع و مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه امضاهای بسیاری برای تحقیق و تفحص از گروه های خودروسازی جمع‌آوری شده، اضافه کرد: ایرادها و اشکالاتی در نحوه فعالیت، شیوه توزیع و قیمت گذاری خودروسازی ها وجود دارد که باید شفاف سازی شود

استفاده از  ظرفیت نیروهای جهادی در طرح تحقیق و تفحص از خودروسازی ها

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با ذکر اینکه در طرح تحقیق و تفحص از خودروسازی ها از ظرفیت نیروهای جهادی که به دنبال شفاف‌سازی هستند، نیز استفاده می شود، ادامه داد: تأمین مواد اولیه گروه های خودروسازی، قطعات،مونتاژ و.... به شفاف‌سازی نیاز دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با ذکر اینکه رفع ابهامات موجود در صنعت خودروسازی منجر به کاهش قیمت چارچرخ‌ها خواهد شد، تصریح کرد: از زمان آغاز به کار مجلس یازدهم در دو مقطع زمانی کوتاه با وجود انتقاد نمایندگان ازگرانی خودرو، قیمت خودرو ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش یافت، که این امر عجیب و غیرقابل قبول است.

خانه ملت

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar