کمبود ۴ هزار دستگاه اتوبوس در تهران

شنبه 31 خرداد 99 ساعت 11:40
کمبود 4 هزار دستگاه اتوبوس در تهران

علیخانی گفت: شهرداری تهران برای جبران کمبود اتوبوس باید به هر طریقی که شده ناوگان اتوبوسرانی را توسعه دهد.

محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در تشریح آخرین وضعیت توسعه ناوگان اتوبوسرانی پایتخت از طرف شهرداری تهران با توجه به محقق نشدن وعده دولت گفت: آنچه که مسلم است سیستم ناوگان اتوبوسرانی پایتخت نیاز جدی به توسعه دارد و این اقدام باید به هر روشی که امکان دارد، انجام شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با ذکر اینکه طبق برنامه از پیش تعیین شده تعداد اتوبوس‌های پایتخت باید ۹ هزار دستگاه باشد، گفت: هم اکنون حدود ۴ هزار دستگاه اتوبوس نسبت به برنامه از پیش تعیین شده عقب هستیم.

علیخانی ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده باید در سال ۱۴۰۰ تعداد اتوبوس‌های پایتخت به ۱۲ هزار دستگاه برسد و شهرداری تهران هم باید تمام تلاش خود را به کار ببندد تا در حد امکان توسعه ناوگان اتوبوسرانی پایتخت انجام شود، چون اعتقاد ما این است که اگر شهرداری زمان را از دست ندهد، می‌تواند تا پایان سال جاری ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان عمومی پایتخت تزریق کند.

او با تأکید بر اینکه توسعه ناوگان اتوبوسرانی به هر شکل ممکن باید انجام شود، تصریح کرد: یکی از مواردی که پیش تر مطرح شده بود بحث خرید اتوبوس‌های کار کرده است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به خرید اتوبوس‌های کار کرده از دیگر کشورها ادامه داد: در بسیاری از کشورها شاهد هستیم که دیگر از اتوبوس‌های مدل بالا به خاطر بعضی از مسائل در ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده نمی‌شوند که پیش تر موضوع خرید آن‌ها با عنوان خرید اتوبوس دست دوم مطرح شده بود.

علیخانی تصریح کرد: خرید اتوبوس‌های کار کرده نیاز به مصوبه هیئت دولت دارد.

باشگاه خبرنگاران جوان

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar