کیا اپتیما هیبریدی وارد بازار ایران شد + قیمت

بروزرسانی در: دوشنبه 1 مهر 98 ساعت 18:36
کیا اپتیما هیبریدی وارد بازار ایران شد + قیمت

همانطورکه می‌دانید در خلال نمایشگاه خودرو تهران سال ۹۵ بود که شرکت اطلس خودرو از چند محصول از جمله کیا اپتیما هیبریدی رونمایی کرد. این خودرو توانست به سرعت مجوز واردات خود را کسب کند تا پس از مدل JF که موفقیت بسیار خوبی در بازار ایران داشت، خود را به عنوان یک هیبریدی جدید معرفی کند. ولی متاسفانه توقف واردات خودرو به کشور مانع عرضه این خودرو به بازار شد و حال به نظر می‌رسد با ترخیص شماری از خودروهای دپو شده در گمرک، شمار کمی کیا اپتیما هیبریدی توسط اطلس خودرو در مدل ۲۰۱۸ به بازار عرضه شده است. خودروهایی که با چراغ خاموش وارد بازار شدند و شاید شمار کم این مدل موجب شده تا شرکت عرضه کننده تبلیغات گسترده‌ای در خصوص آن‌ها نداشته باشد.

با اپتیما هیبریدی بیشتر آشنا شویم

 موتور اپتیما هیبریدی با سوناتا هیبریدی کاملاً مشابه است. روی اپتیما هیبریدی یک پیشرانه ۲ لیتری تنفس طبیعی نصب شده که با کمک سیستم سوخت رسانی GDI می‌تواند حداکثر ۱۵۴ اسب بخار را تولید کند. در کنار این پیشرانه بنزینی، یک پیشرانه برقی هم قرار دارد که می‌تواند ۵۰ اسب بخار را در دور ۱۶۳۰ تولدی کند که جمعاً توان خروجی این موتور هیبریدی را باید ۱۹۲ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه بدانیم. همچنین گشتاور این خودرو بسیار بالا و قابل تأمل است و می‌تواند حداکثر ۳۶۷ نیوتن متر را تولید کند که هم‌رده بی‌ام‌و‌هایی با پیشرانه N20 در کشور است.

کیا اپتیما هیبریدی وارد بازار ایران شد + قیمت

در جدول زیر می‌توانید مشخصات فنی کامل کیا اپتیما هیبریدی را مشاهده کنید.

مدلکیا اپتیما هیبریدی
پیشرانه۲ لیتری هیبریدی ۴ سیلندر
حداکثر توان موتور بنزینی۱۵۴ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه
حداکثر توان موتور برقی۵۰ اسب بخار در ۱۶۳۰ دور در دقیقه
جمعاً حداکثر توان پیشرانه۱۹۲ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه
حداکثر گشتاور۳۶۷ نیوتن متر در ۱۷۷۰ دور در دقیقه
گیربکس۶ سرعته خودکار
مصرف سوخت ترکیبی۵.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر

مصرف سوخت کیا اپتیما هیبریدی در شهر فقط ۶ لیتر و در خارج از شهر ۵.۱ لیتر است که موجب می‌شود مصرف سوخت ترکیبی این خودرو به ۵.۶ لیتر در هر صد کیلومتر برسد.

روی کیا اپتیما هیبریدی تجهیزات رفاهی متفاوتی نصب شده که می‌توانیم به سیستم صوتی حرفه‌ای هارمن کاردن، شارژ وایرلس موبایل، گرمکن و سردکن، حافظه تنظیمات صندلی، سقف پانوراما، سنسور ۳۶۰ درجه و ترمز دستی برقی اشاره کنیم.

کیا اپتیما هیبریدی وارد بازار ایران شد + قیمت

قیمت کیا اپتیما هیبریدی چقدر است؟

این روزها بازار خودرو کشور در رکود شدیدی به سر می‌برد و حتی خودروهای داخلی هم بازار گرمی ندارند. در این وضعیت اگر به بازار بروید، همان شمار کم کیا اپتیما هیبریدی موجود در بازار در حدود ۸۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده‌اند که به نظر می‌رسد با توجه به وضعیت بازار، قیمت معامله شده در کف بازار کمتر از این عدد است. جالب است بدانید که در اواخر سال ۹۶ که اطلس خودرو اقدام به پیش فروش این خودرو کرد، قیمت کیا اپتیما هیبریدی نزدیک به ۲۴۶ میلیون تومان اعلام شده بود و حال پس از گذشت نزدیک به یک سال و نیم از آن زمان و اتفاقات ارزی و اقتصادی در کشور، قیمت همه خودروها از جمله اپتیما هیبریدی افزایش چشمگیری داشته و به بالای نیم میلیاردی تومان رسیده است.

ورود کیا اپتیما هیبریدی هرچند متوقف شده، ولی مطمئناً ورود چنین خودروهای کم‌مصرفی با آلایندگی بسیار پایین، می‌تواند در کاهش مصرف سرانه سوخت در کشور و همچنین کمتر شدن آلودگی هوای کلان شهرها کمک کند.

خودروکار

قیمت محصولات کیا 

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "کیا اپتیما هیبریدی وارد بازار ایران شد + قیمت"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
امیر
مهمان

اه لعنتی