شاهین از نظر ایمنی و امنیت سطح بالایی دارد

بروزرسانی در: پنج شنبه 25 فروردین 01 ساعت 21:29
شاهین از نظر ایمنی و امنیت سطح بالایی دارد

عضو هیات علمی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی گفت: خودروی شاهین قابل رقابت با محصولات خارجی است و این خودرو افتخار ملی محسوب می شود.

محمدرضا سعادت در خصوص خودرو شاهین و اینکه این خودرو تا چه حد می تواند بر بازار خودرو اثر بگذارد، گفت: شرکت خودروسازی سایپا خودرویی را طراحی و تولید کرده که از جنبه های گوناگون فنی و ظاهری، مناسب است و می تواند خودروی محبوب خانواده های ایرانی باشد.

عضو هیات علمی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی افزود: بررسی خودرو شاهین نشان می دهد که این خودرو نسبت به محصولات متوسط جهانی سطح بالاتری دارد و در خاورمیانه و منطقه هم می تواند جایگاه خوبی به دست بیاورد.

وی یادآوری کرد: من به عنوان یک ایرانی افتخار می کنم که شرکت خودروسازی سایپا توانسته چنین خودرویی را طراحی و تولید کند، این اتفاق بزرگی است که بایستی به نحو شایسته اطلاع رسانی شود.

سعادت ادامه داد: شاهین از نظر تکنولوژی سطح بالایی دارد و تنها کمبود این خودرو برای رقابت در بازارهای جهانی، گیربکس اتوماتیک است. اگر سایپا بتواند گیربکس اتوماتیک شاهین را تولید کند این خودرو به سرعت جایگاه خود را در بازار داخلی و حتی خارجی پیدا می کند.

وی گفت: خودرو شاهین به جهت ایمنی و امنیت با خودروهای روز دنیا تفاوتی ندارد و این نکته بسیار مهمی است که باید رسانه ای شود تا همه متوجه تغییرات گسترده ای که در صنعت خودرو انجام گرفته شوند.

عضو هیات علمی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی تصریح کرد: باید توجه داشت موفقیتی که در طراحی و تولید خودروی شاهین به دست آمده، در سخت ترین شرایط کشور بوده است. صنعت خودرو با تحریم های پیچیده ای مواجه است که اگر همت مهندسان ایرانی نبود، این صنعت با چالش های جدی تری رو به رو شده بود.

وی گفت: شرکت خودروسازی سایپا توانمندی های زیادی دارد که می تواند از آن برای توسعه و ایجاد خودروهای جدید استفاده کند.

عضو هیات علمی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی تاکید کرد: شاهین می تواند با خودروهای خارجی رقابت کند چون که این خودرو در سطح بالای استانداردی طراحی و تولید شده است.

سایپا نیوز

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar