2 مدیر ارشد ایران خودرو بازداشت شدند!

دوشنبه 28 مرداد 98 ساعت 17:11
2 مدیر ارشد ایران خودرو بازداشت شدند!

سخنگوی دولت امروز در حالی از برکناری مدیرعامل ایران ‌خودرو خبر داد که 2 نفر از مدیران این شرکت خودروسازی طی روزهای گذشته بازداشت شده‌اند و از روز گذشته هم یک تیم بازرسی در بخش مالی ایران‌ خودرو مستقر شده‌اند.

در پی بروز بعضی تخلفات در فروش خودرو، طی روزهای گذشته بعضی مدیران خودرویی برکنار و بازداشت شدند. این مدیران از دو شرکت خودروسازی ایران خودرو و سایپا بوده‌اند. علاوه بر این، از روز پیش هم یک تیم بازرسی جهت بررسی مسائل مربوط به فروش خودرو در بخش مالی ایران خودرو مستقر شده‌اند.

یکی از معاونان ایران خودرو و یکی دیگر از مدیران این شرکت طی روزهای اخیر از سمت خود برکنار شده و پس از آن هم بازداشت شده‌اند.

سخنگوی قوه قضائیه طی روزهای اخیر از بازداشت بعضی مدیران سایپا خبر داده بود.

اسماعیلی در مورد بازداشت مدیران سایپا گفته بود: این پرونده 25 متهم دارد که 6 نفر بازداشت هستند بعضی از بازداشتی‌ها از مدیران سایپا هستند و بعضی هم از شرکت‌ها و نمایندگی‌های سایپا هستند که مبادرت به ثبت نام خودرو می‌کردند. این پرونده با جدیت در حال بررسی است.

همچنین طی ماه‌های گذشته جواد سلیمانی، مدیرعامل سایپا ممنوع‌الخروج شده است.

در جدیدترین اتفاق امروز علی ربیعی سخنگوی دولت از برکناری یکه زارع مدیرعامل ایران خودرو و جایگزینی علی آبادی مدیرعامل مپنا به جای وی خبر داد.

ربیعی علت برکناری هاشم یکه‌زارع را «تغییر قیمت خودرو» اعلام کرده است.

چندی پیش حساب یکه زارع مدیرعامل ایران خودرو مسدود شده بود. این اقدام بر اساس دستورالعمل اداره دعاوی حقوقی بانک مرکزی و حکم قضایی بازپرس شعبه 14 ناحیه 28 دادسرای عمومی و انقلاب تهران در خصوص پرونده مدیرعامل شرکت صنعتی ایران خودرو انجام گرفت. در نامه‌ای که بانک مرکزی به تمام بانک‌ها زده بود، دستور مسدود شدن تمام حساب‌های هاشم یکه‌زارع (مدیر‌عامل شرکت ایران خودرو) صادر شد تا هیچ خدمات بانکی به وی ارائه نشود.

بعضی منابع از ادامه بازداشت‌ مدیران خودرویی در روزهای آینده خبر می‌دهند.

فارس

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar