واردات خودرو 30 درصد از افزایش قیمت بازار را کاهش می دهد

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:35
واردات خودرو 30 درصد از افزایش قیمت بازار را کاهش می دهد

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: واردات خودور با استفاده از ارز آزاد انجام می‌گیرد و واردات خودرو 30 درصد از افزایش قیمت خودرو در بازار را کاهش می‌دهد.

سیدجواد حسینی ‌کیا در باره ممنوعیت واردات خودرو، اظهار داشت: مصلحت و صلاح‌ دید مسئولان نظام این بوده است که واردات خودروهای خارجی برای مدت زمان محدودی به منظور حمایت از تولید داخل ممنوع شود که تصمیم مناسبی بود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با ذکر اینکه هم اکنون به خاطر افزایش بی ‌رویه خودروهای داخلی و خارجی در بازار کشور باید برای مقطع زمانی معلوم به شمار محدودی با وضعیت خاصی مجوز واردات شماری خودرو داده شود، گفت: این مجوز واردات با هدف تنظیم بخشی از بازار باید صادر شود.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه صدور مجوز واردات شمار محدودی و مشخصی از خودور برای تنظیم بازار کشور امکان پذیر است، ادامه داد: در نشست های برگزار شده در کمیسیون صنایع و معادن و وزیر صنعت، معدن و تجارت مقرر شد به منظور کنترل تنش در بازار شمار محدودی خودرو وارد کشور شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برای واردات خودروها از ارزان قیمت و دولتی استفاده نمی‌شود، یادآوری کرد: واردات خودور با استفاده از آزاد انجام می‌گیرد و واردات خودرو 30 درصد از افزایش قیمت خودرو در بازار را کاهش می‌دهد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar