۸ گزینه‌ برای جایگزینی مدیرعامل ایران خودرو

چهارشنبه 30 مرداد 98 ساعت 16:37
8 گزینه‌ برای جایگزینی مدیرعامل ایران خودرو

با گذشت ۲ روز از برکناری و بازداشت مدیرعامل ایران ‌خودرو، هنوز مدیری برای این گروه خودروساز منصوب نشده و ظاهراً مدیران دولتی هنوز بر سر انتخاب فرد جایگزین به توافق نرسیده‌اند.

با گذشت ۲ روز از برکناری و بازداشت هاشم یکه زارع مدیرعامل ایران خودرو، هنوز فردی جایگزین وی نشده و علی رغم اعلام ربیعی سخنگوی دولت مبنی بر انتخاب علی آبادی مدیرعامل مپنا به عنوان مدیرعامل جدید ایران خودرو، هنوز مراسم معارفه‌ای برای وی برگزار نشده و وی در ایران خودرو مستقر نشده است.

ربیعی روز دوشنبه هفته جاری اعلام کرد که علی آبادی جایگزین یکه زارع در ایران خودرو می‌شود اما ظاهراً مدیران دولتی بر سر این موضوع به توافق نهایی نرسیده‌اند و به همین خاطر هم اکنون این گروه بزرگ خودروسازی بدون داشتن مدیرعامل به کار خود ادامه می‌دهد.

در این وضعیت اخباری در خصوص گزینه‌های دیگر برای جایگزینی مدیرعامل ایران خودرو مطرح است که این بحث‌ها در خصوص ۸ نفر جدی‌تر شده است.

عباس علی آبادی، مدیرعامل مپنا گزینه‌ اصلی مدیرعاملی ایران خودرو است که اگرچه طبق اعلام دولت، انتصابش نهایی شده، اما هنوز در این پست منصوب نشده است.

منوچهر منطقی، مدیرعامل اسبق ایران خودرو و دبیر فعلی ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از جمله افرادی است که برای مدیرعاملی ایران خودرو با وی گفت و گو شده است. اگرچه گفته می‌شود که جواب وی در این خصوص منفی است اما طی روزهای گذشته جریاناتی را در خصوص هزینه طراحی صندوق پژو ۲۰۶ در خصوص وی مطرح شده‌است که شاید بر این انتخاب اثرگذار باشد.

حسن وفادار ینگجه، نماینده شرکت تعاونی کارکنان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در هیات مدیره ایران خودرو یکی دیگر از گزینه‌های مطرح برای مدیرعاملی ایران خودرو است. وی مدیریت شرکت چرخشگر را هم در کارنامه خود دارد.

بهزاد اعتمادی، معاونت صنایع ریلی سازمان گسترش و صنایع نوسازی نیز از جمله افرادی است که به عنوان گزینه احتمالی مدیرعامل ایران خودرو از وی نام برده می‌شود.

همچنین عادل پیرمحمدی، معاون تحقیقات و مهندسی ایران‌خودرو از دیگر افرادی است که برای تکیه زدن بر سکان ایران خودرو مطرح است.

علاوه بر این افراد، از بعضی مدیران سایپا هم به عنوان گزینه جایگزین یکه زارع نام برده می‌شود. یکی از این افراد، علی شیخ‌زاده قائم ‌مقام مدیرعامل سایپا در امور تولید است.

در عین حال پیش‌تر با بعضی افراد دیگر از جمله نجم الدین، مدیرعامل اسبق ایران خودرو و پورمجیب، مدیرعامل اسبق مگاموتور هم برای مدیریت ایران خودرو گفت و گو شده بود.

ایران خودرو در حالی هنوز مدیرعامل ندارد که طبق اساسنامه این شرکت خودروسازی، مدیرعامل باید با رأی اعضای هیأت مدیره انتخاب شود و در این بین، اعلام نام مدیرعامل جدید از طرف سخنگوی دولت قابل توجه است.

در عین حال، مدیرعامل جدید ایران خودرو با وضعیت سختی برای ساماندهی این شرکت خودروسازی و حل مشکلاتی مثل کمبود سرمایه در گردش، بدهی بانکی، زیان انباشته، تعهدات معوق و خودروهای انباشت شده کف کارخانه ناشی از نقص قطعات مواجه است.

فارس

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar