برق ورزشگاه فوتبال با باتری نیسان لیف تأمین شد!

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:36
برق ورزشگاه فوتبال با باتری نیسان لیف تأمین شد!

با همکاری کمپانی نیسان و ایتون، ورزشگاه یوهان کرایف آرنا در هلند به سیستم ذخیره‌سازی انرژی مجهز شده است. این ابتکار نقش مهمی در کمک رسانی به شبکه توزیع برق هلند دارد.

نیسان، یکی از بزرگ‌ترین سیستم‌های ذخیره انرژی (ESS) اروپا را با به کارگیری باتری خودروی الکتریکی در ورزشگاه یوهان کرایف آرنا در آمستردام هلند، ارائه می‌دهد. با همکاری کمپانی‌های ایتون، BAM و موبیلیتی هاوس این سیستم ذخیره‌سازی انرژی با ظرفیت ۲.۸ مگاوات ساعت/ ۳ مگاوات، در ورزشگاه یوهان کرایف آرنا نصب شد و مورد حمایت مالی صندوق انرژی و آب‌وهوای آمستردام (AKEF) و اینتررج (Interreg) قرار گرفت.

یکی از بزرگ‌ترین واحدهای ESS در اروپا تاسیسات ذخیره‌سازی انرژی نیسان می‌باشد اما؛ در حال حاضر بزرگ‌ترین واحد با ۱۶.۵ مگاوات ساعت برق، که از ۵۰۰ باتری خودروی الکتریکی بی‌ام‌و i3 بهره مند است در بریتانیا قرار دارد. سیستمی که در ورزشگاه یوهان کرایف آرنا به کارگرفته شده است، از پکیج بزرگی شامل ۱۴۸ باتری خودروی برقی نیسان لیف (Nissan Leaf) کمک می‌گیرد که ۶۳ عدد دست‌دوم و ۸۵ مورد نیز نو هستند. هدف عمده از بکارگیری چنین سیستم‌های ذخیره‌سازی انرژی، قابل اعتماد و کارآمدتر کردن سیستم‌های انرژی برق و کاهش فشار وارده بر شبکه توزیع برق بیان شده است. این سیستم ذخیره‌سازی انرژی با استفاده از انرژی خورشیدی و نصب ۴۲۰۰ پنل روی سقف ورزشگاه آرنا، تکمیل می‌شود.

تأمین انرژی ورزشگاه یوهان کرایف با سیستم ذخیره‌سازی انرژی ۳ مگاواتی نیسان نصب شده در آن، قابل‌اعتماد و کارآمدتر می‌شود و مزایای زیادی برای بازدیدکنندگان، همسایگان و شبکه توزیع انرژی هلند، به همراه می‌آورد. سیستم‌های ذخیره انرژی ایتون (Eaton) نه تنها موجب تأمین پایدار انرژی می‌شوند، بلکه چرخه اقتصادی برای باتری خودروی برقی ایجاد می‌کنند.

ورزشگاه یوهان کرایف آرنا یکی از بزرگ‌ترین ورزشگاه‌های بین‌المللی هلند و خانه تیم آژاکس آمستردام و تیم ملی این کشور است؛ هر ساله میزبانی رویدادهای بزرگی مانند کنسرت‌های موسیقی، نمایش رقص و جلسات تجاری را آرنا بر عهده دارد؛ این ورزشگاه سالانه بیش از دو میلیون بازدیدکننده دارند.

هنک ون ران، مدیر نوآوری ورزشگاه یوهان کرایف آرنا گفت:

ورزشگاه یوهان کرایف آرنا با معرفی نوآوری‌های هوشمند مانند سیستم ذخیره‌سازی انرژی می‌تواند نقش پیشرو را در کمک به صنعت برق ایفا کند. این ورزشگاه به کمک این سیستم ذخیره‌سازی انرژی موفق خواهد شد که به طرزهوشمندانه از انرژی پایدار خود استفاده کرده و از ظرفیت تجاری سیستم‌های ذخیره‌سازی انرژی نیز بهره مند شود. اطمینان حاصل از این ابتکار برای تأمین برق، حتی در صورت قطع برق شهری نیز پابرجاست. همین امر باعث می‌شود که این ورزشگاه بتواند به شبکه انرژی پایدار هلند نیز کمک کند.

فرانسیسکو کارانزا، مدیر بخش انرژی کمپانی نیسان نیز اظهار کرد:

ما از این که بخشی از بزرگترین سیستم ذخیره سازی انرژی اروپا برای یک ساختمان تجاری رو به خود اختصاص دادیم خرسند هستیم. امروز می‌توانیم به لطف استفاده از این فناوری در ورزشگاه یوهان کرایف، شاهد استفاده دوباره از باتری خودروهای الکتریکی نیسان برای ایجاد سیستم انرژی پایدارتر و کارآمدتر باشیم. ما از فناوری الکتریکی خود برای تغییر روش زندگی و ارائه گزینه‌های جدید تأمین انرژی سبز بهره می‌بریم.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "برق ورزشگاه فوتبال با باتری نیسان لیف تأمین شد!"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
احمد
مهمان

خدایا توبهههههه
ما هنوز نمیتونیم یه ماشین درست حسابی بسازیم در حد اینکه ایمن باشه
اینا برق ورزشگااه ازادی با باطری ماشین تامین میکنن
روزی ۱۰ دفیفه داره برقامون میره تو تابستون اینا ….