کادیلاک CT5-V بلک‌ وینگ هنسی

جمعه 31 شهریور 02 ساعت 13:30
کادیلاک CT5-V بلک‌ وینگ هنسی

پکیج ارتقاء H1000 هنسی، کادیلاک CT5-V بلک‌وینگ را با شتاب ۲.۵ ثانیه به سریع‌ترین سدان تمام بنزینی روی کرهٔ زمین تبدیل کرده است.

هنسی رسماً ارتقاء کادیلاک CT5-V بلک‌وینگ را با پکیج H1000 آغاز کرده است. این پکیج سدان کادیلاک را به هیولایی درنده تبدیل می‌کند که به شکار ب‌ام‌و M5 و مرسدس E63 AMG خواهد رفت. CT5-V بلک‌وینگ به یک پیشرانهٔ ۶.۲ لیتری V8 سوپرشارژ مجهز است که به‌صورت استاندارد ۶۶۸ اسب بخار قدرت و ۸۹۵ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. برای انتقال این نیرو، خریداران می‌توانند گیربکس‌های شش سرعتهٔ دستی یا ۱۰ سرعتهٔ اتوماتیک را انتخاب کنند.

صرف‌نظر از نوع گیربکس، CT5-V بلک‌وینگ ظرف حدود ۳.۵ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و به حداکثر سرعت ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا می‌کند. مثل همیشه اما مردان هنسی از این اعداد راضی نبودند و به همین دلیل به‌طور کامل موتور هشت سیلندر LT4 را اصلاح کردند. تغییرات این موتور شامل بازنگری در سوپاپ‌ها، بهبود پوشرادها، تجهیز به مبدل‌های حرارتی بزرگ‌تر و هدرزهای فولادی ضدزنگ می‌شود. علاوه بر این، ECU هم از نو کالیبره شده است.

نتیجهٔ این اقدامات، تولید ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت و ۱۳۱۰ نیوتن متر گشتاور روی میل‌لنگ است. هنسی این خودرو را روی داینو هم آزمایش کرده که ۸۴۰ اسب بخار قدرت و ۱۰۳۷ نیوتن متر گشتاور را روی چرخ‌های عقب نشان داده است. به گفتهٔ این تیونر تگزاسی، بلک‌وینگ حالا می‌تواند ظرف تنها ۲.۵ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت برسد، ۴۰۰ متر را در ۱۰.۱ ثانیه طی کند و از حداکثر سرعت ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت فراتر رود.

جان هنسی دراین‌باره می‌گوید:

کادیلاک CT5-V بلک‌وینگ با پیشرانهٔ LT4 سوپرشارژ جنرال موتورز، گزینهٔ مناسبی برای ارتقای EXORCIST ما بود زیرا قدرت را بدون تأثیر روی توانایی‌های رانندگی به میزان قابل‌توجهی بهبود می‌بخشد. کادیلاک چهاردر H1000 سریع‌ترین سدان بنزینی خالص روی کرهٔ زمین است.

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar