معرفی بی ام و M4 کامپتیشن منهارت

جمعه 21 بهمن 01 ساعت 14:02
معرفی بی ام و M4 کامپتیشن منهارت

شرکت تیونینگ منهارت که در ارتقای محصولات خودروسازان آلمانی تبحر ویژه‌ای دارد از بی‌ ام‌ و M4 کامپتیشن جدید خود با ۶۳۵ اسب بخار قدرت رونمایی کرد.

پس از تیونینگ بی‌ام‌و M4 CSL در سال پیش که خروجی بیش از ۷۰۰ اسب بخار داشت، منهارت پکیج ارتقای جدیدی را برای مدل کامپتیشن تدارک دیده است. خودروی موردبحث با نام MH4 600 شناخته می‌شود و پیشرانه ۶ سیلندر توئین توربوی آن هم‌اکنون ۶۳۵ اسب بخار قدرت و ۷۸۰ نیوتون متر گشتاور تولید می‌کند.

واحد کنترل MH ترونیک منهارت باعث شده پیشرانه ۲ لیتری S58 نام‌آشنای بی‌ام‌و ۱۲۵ اسب بخار قدرت و ۱۳۰ نیوتون متر گشتاور بیشتری را ارائه نماید. این نیروگاه آهنین در M2 و M3 نیز بکار رفته است.

به لطف قدرت و گشتاور اضافی، بی‌ام‌و M4 کامپتیشن منهارت می‌تواند در عرض ۱۰.۵ ثانیه از سکون به سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت برسد. همچنین رسیدن از سرعت ۱۰۰ به ۲۰۰ کیلومتر در ساعت تنها ۶.۴۲ ثانیه زمان نیاز خواهد داشت تا به این ترتیب کوپه اسپرت بی‌ام‌و وارد قلمروی سوپرکارها شود. منهارت اشاره‌ای به صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت پروژه جدید خود نداشته اما قطعاً عملکرد بهتری را نسبت به زمان ۳.۹ ثانیه‌ای نسخه استاندارد کارخانه‌ای شاهد خواهیم بود.

منهارت جدای از ارتقای پیشرانه اقدام به نصب یک سیستم اگزوز جدید از جنس فولاد ضدزنگ و خروجی‌هایی با پوشش سرامیکی و قطر ۱۰۰ میلی‌متری کرده است. مشتریان همچنین می‌توانند خروجی‌های اگزوز M4 کامپتیشن را با پوشش فیبر کربنی سفارش دهند. از دیگر آپشن های در دسترس می‌توان به مبدل‌های کاتالیتیک و امکان حذف فیلتر ذرات بنزین در بازارهای صادراتی اشاره کرد.

تیونر موردبحث همچنین سیستم تعلیق با فنرهای پیچشی KW را برای خودروی موردبحث در نظر گرفته است. البته می‌توان فنرهای کم ارتفاع H&R را نیز سفارش داد. منهارت تغییراتی در رینگ‌ها اعمال نکرده و بنابراین هنوز هم رینگ‌های ۱۰۰۰ M طلایی برنزی به همراه ترمزهای سرامیک کربنی دیده می‌شوند. به تمامی این موارد باید قطعات فیبر کربنی بدنه را نیز افزود که باعث می‌شوند محصول بی‌ام‌و ظاهر جذاب‌تری داشته باشد. منهارت اخیراً پروژه‌های زیادی را در دست اقدام داشته و M5 CS با قدرت حدود ۸۰۰ اسب بخار نیز جزو شاخص‌ترین آن‌ها بوده است. این شرکت همچنین جزو پیشتازان تولید نسخه تیونینگ شده از M3 تورینگ خواهد بود.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar