راه‌های پیشگیری از جوش آوردن خودرو در سفر

چهارشنبه 8 اسفند 97 ساعت 14:49
راه‌های پیشگیری از جوش آوردن خودرو در سفر

با توجه به حال روز این روزهای پایانی سال که نزدیک به ایام تعطیلات عید است، بسیاری از هموطنان عزیز برنامه ریزی برای سفر دارند در این گزارش سعی داریم شما را با بعضی مشکلات که در سفر احتمال دارد برای خودروی شما رخ دهد آشنا کنیم.

این روزها با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و شروع سفرهای نوروزی رفع عیوب وسایل نقلیه برای مردم یک امر ضروری است بر همین اساس مسافران باید پیش از سفر با مراجعه به مراکز تعمیر خودرو سلامت وسایل نقلیه را ارزیابی کنند تا در مسیر دچار مشکلی نشوند.

بعضی از افراد به خاطر مشغله‌های کاری یا سهل انگاری و موارد دیگر خودروی خود را پیش از سفر چک نمی‌کنند و همین عمل موجب می‌شود تا در حین سفر یا در مسیر خودروی آنها دچار نقص فنی شود.

مواردی مانند خرابی در سیستم روشنایی خودرو، پنچری خودرو از جمله موضوعاتی است که عموم مردم با آن دچار مشکل هستند. علاوه بر این در جاده‌های کوهستانی و پر ترافیک مثل چاده های هراز وچالوس و فیروز کوه مشکل جوش آوردن خودرو هم اتفاق می افتد. این مورد دلایل گوناگونی که یکی از آنها خرابی ترموستات خودرو است که باید توسط مکانیک مجرب تعویض شود. پس از رفع این موضوع باید آب رادیاتور کامل با محلول ۵۰ درصد ضد یخ و آب تعویض و دوباره مورد هواگیری قرار گیرد. البته کمبود آب رادیاتور هم در بعضی از مواد به خاطر داشتن هوا در سیستم خنک کننده پیشرانه ایجاد می‌شود که باید به مکانیک مجرب مراجعه شود.

علاوه براین در مواردی خرابی در رادیاتور هم ایجاد می‌شود که باید قطعه تعویض و یا با پارچه یا نوعی کیسه پلاستیکی به طوری بسته شود که هوایی از آن خارج نشود. خرابی شلنگهای رادیاتور هم ممکن است در مواردی نشتی داشته باشند که باید تعویض شوند. مورد بعدی در ضمینه جوش آوردن می‌تواند از کمبود آب رادیاتور باشد که به خاطر داشتن هوا در سیستم خنک کننده پیشرانه می‌باشد که باید به مکانیک مجرب مراجعه شود.

تسنیم

 

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar